Valitsus piirab külastajate arvu avalikel koosolekutel, üritustel ja spordivõistlustel

24. september 2020

Valitsus otsustas koroonaviiruse leviku laienemise tõttu karmistada alates 29. septembrist avalike koosolekute, avalike ürituste ja spordivõistluste korraldamisele seatud piiranguid ning vähendada siseruumides toimuvatele üritustele lubatud inimeste arvu.

Otsuse kohaselt:

• siseruumides toimuvatel avalikel koosolekutel ja üritustel ning spordivõistlustel saab osaleda praeguse 1500 asemel maksimaalselt 750 külastajat;
  • osalejad peavad hoidma teiste inimestega distantsi;
  • korraldajad peavad tagama, et on täidetud vaid 50% ruumist, olemas on desinfitseerimisvahendid ja desinfitseerimisnõuded on täidetud.

Külastajate arvu senisest madalam ülempiir kehtib ka konverentsidele, teatrietendustele, kontsertidele, kinoseanssidele ning teistele avalikele üritustele ja koosolekutele, kus on statsionaarsed istekohad ning maksimaalselt 50-protsendilise täitumuse piirangut seetõttu ei kohaldata.

Valitsuse otsus sündis toetudes Terviseameti ja teadusnõukoja seisukohtadele selleks, et piirata koroonaviiruse levikut, mis viimastel päevadel on taas hoogu võtmas.

Rakvere Linnavalitsuse
24. september 2020