Seni Maxima parklas olnud riidekonteiner vahetas asukohta

Pressiteade
13. oktoober 2020

Seni Tallinna tänaval Maxima kaupluse parklas asunud riidekonteiner, kuhu rakverlased said annetada oma seismajäänud rõivad uuele ringile saatmiseks, paikneb nüüdsest uues kohas - Rakvere Gümnaasiumi Tallinna tn 29 õppehoone hoovis.

Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialisti Riin Sikka sõnul tingis asukoha vahetuse asjaolu, et konteiner oli endises asukohas liiga suure koormuse all. „Murekoht oli konteineri ümbrusesse riiete mahaviskamine, millega risustati linnapilti ja erakinnistut," selgitas Sikka.

Sestap otsustas linnavalitsus paigaldada riidekonteineri linnale kuuluvale kinnistule, et tagada parem heakord. „Koostöös Rakvere Gümnaasiumiga leidsime, et riidekonteineri asukoht koolimaja hoovis tõstab ka laste teadlikkust riiete ringlusesse suunamise osas," lisas Sikka.

Riin Sikka sõnul on riidekonteinerite juurde maha jäetud esemete teekond kahjuks olmejäätmete hulka, kuna need ei ole siis enam puhtad ja taaskasutuseks kõlblikud. „Kui inimene otsustab oma taaskasutusse mõeldud riided konteineri juurde maha jätta, siis sama hästi võiks ta need ka koju olmejäätmete konteinerisse panna," märkis keskkonnaspetsialist.

Rakveres on kokku kolm riidekonteinerit, rõivaid saab annetada ka Rägavere tee ja Kivi tänava ristmikul ning E. Vilde tänaval Rimi kõrval paiknevatesse konteineritesse.

Rakvere Gümnaasiumi direktori Riina Veidenbaumi sõnul on gümnaasiumi üheks põhiväärtuseks hoolivus, mille peamiseks väljenduseks on hooliv suhtumine endasse ja ümbritsevasse keskkonda. „Uuesti ringlusesse minevate esemete konteineri paigaldamine kooli hoovi aitab kaasa õpilaste keskkonnateadlikkuse ja hoolivuse suurenemisele," ütles Veidenbaum.

Konteineritesse võib panna terveid ja puhtaid rõivaid, jalatseid, kodutekstiili, aksessuaare (kotid, vööd) ja mänguasju.

Riin Sikka tuletab meelde, et konteinerisse ei sobi katkised, määrdunud, niisked, tugeva lõhnaga ja kasutamiskõlbmatud esemed. Samuti ei sobi riidekonteinerisse tehnika, katkised mänguasjad, nõud, raamatud ega olmeprügi.

Annetused tuleb konteinerisse asetada kinnises kotis, nii välditakse nende määrdumist konteineri tühjendamisel.

Konteinerite tühjendamise eest kannab hoolt Humana Sorteerimiskeskus OÜ koostöös Lääne-Viru Jäätmekeskusega. Jäätmekeskus kogub konteinerite sisu vahelattu, seejärel viib Humana kogutud annetused Tallinna sorteerimiskeskusesse ning suunab need uuesti ringlusesse – kas siis müüki, annetamiseks või ümbertöötlemiseks.

Riin Sikka
keskkonnaspetsialist