Registreeru Rakvere linna elanikuks!

26. november 2020

Kas Sa tead, miks on registreerumine oluline?
Rakvere linn hoolitseb oma registreeritud elanike eest ja toetab igas eas linnakodanikke erinevate avalike teenustega.

Mõned näited kehtivatest soodustustest:
  • Ühekordne sünnitoetus 320 eurot lapse sünni puhul.
  • Linna vapiga hõbelusika kinkimine Rakvere linna beebidele.
  • Kõigile Rakvere lastele tagatakse lastehoiu, -aia ja koolikoht.
  • Tasuta hommikusöök lasteaias Rakvere linna lastele. Lastehoius käivate Rakvere linna laste eest tasub linn laste hommikusöögi maksumuse 30 sendi ulatuses.
  • Kooli alguse toetus 1. klassi astumisel 100 eurot.
  • Linnale kuuluvates Spordi- ja Muusikakoolis saavad õppurid tegeleda piiramatul hulgal erialadega.
  • Erahuvikoolides täiendavate huvitegevuste pakkumine Rakvere linna noortele.
  • Kultuuri- ja spordiseltside toetamise kaudu on Rakvere linna elanikel soodsamad võimalused tegeleda erinevate huvialadega.
  • Rakvere linna noorte omaalgatusprojektide toetamine.
  • Noorte suvisest õpilasmalevast saavad osa võtta ainult Rakvere linna noored.
  • Rakvere linna lastele on tagatud toetavad tugiteenused (lasteaedade eripedagoog, sotsiaalpedagoog ja psühholoogid).
  • Sissetulekutest sõltuvad sotsiaaltoetused.
  • Tasuta transport linnaliinides alates 70. eluaastast, raske puudega isikutele, nelja- ja enama lapsega perede lastele ja represseeritud linnaelanikele.

Olulise osa Rakvere linna tulubaasist moodustab füüsilise isiku tulumaks, mis laekub Rakvere linna eelarvesse ainult juhul, kui elanik on elukohana rahvastikuregistris märkinud Rakvere linna.

Et pakkuda linlastele veelgi paremaid avalikke teenuseid ja arendada linna elukeskkonda, registreeri end kodanikuks juba täna!

Elukoha registreerimiseks või andmete uuendamiseks on vaja esitada elukohajärgsele omavalitsusele elukohateade, mida saab mugavalt teha:

• e-rahvastikuregistris https://www.rahvastikuregister.ee;
  • riigiportaalis eesti.ee;
  • saata digiallkirjastatuna e-posti teel;
  • omavalitsuses kohapeal;
  • saata postiga, lisades koopia isikut tõendava dokumendi leheküljest, millel on isikuandmed.

Küsimuste korral palume ühendust võtta Rakvere Linnavalitsuse perekonnaseisuametnikega telefonidel 322 5878 või 322 5877.