Laupäeval toimub rikkaliku programmiga Chill(i) sügispäev

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
1. september 2020

Kaks aastat tagasi Kastani puiesteel peetud Chilli laadast kasvas tänavu välja Chill(i) sügispäev, mis toimub 5. septembril. Mitmel pool linnaruumis (Kastani puiesteel, Keskväljakul ja Pikal tänaval) on alates tänasest eksponeeritud vineerist installatsioonid, mis on üks osa Chill(i) sügispäeva kujundustest.

Rakvere Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul oldi algselt lootus, et septembrist piiranguid enam ei ole, kuid tegelikkus on teine – jätkuvalt on koroonaviirus meiega ja peame olema tähelepanelikud, hoidma distantsi ning jälgima enesehügieeni. „Sügispäeva korraldamisel seda kõike ka jälgime ja palume mõistvat suhtumist meie külastajatelt," sõnas Alte.

Chill(i) sügispäev koondab endas mitmeid tegevusi, mis kevadel COVID-19 kriisi tõttu Rakveres ära jäid. Laat saab alguse Kastani puiesteel kell 10.00. „Tänaseks on registreerunud üle 100 kaupleja ning oodata on  käsitööd, taimi, hoidiseid tšillimoose, kalu, sinki, leibasid, siidrit, õlut, lambanahku, sepiseid, puidust kodutooteid, tööstuskaupu jne. Kaugemad kauplejad jõuavad meieni Lätist ja Leedust," loetles Alte.

Spordikeskuse parklas saab teoks linnapäevadest juba tuttav Rakvere Rammumees ja Extreme Jam. Rakvere Rammumehest on kasvanud välja Eestis väga arvestatav võistlus ning kohale on oodata TV6, kes võistluse ka TV kanalisse viib. Extreme Jam on traditsiooniline ning aastalt-aastasse aina võimsamaks noorte ekstreemspordivõistluseks kasvanud, mille peakorraldajaks on Rakvere Avatud Noortekeskus koostöös Keerdtrepiga. Võistlusalasid on seekord kolm: BMX, tõukeratas ja lisaks Kendama. Spordikeskuse saalis aga avab uksed taas Batuudimaa, kus lapsi ootab 10 batuuti ja mitmed erinevad mängud.

Rohkelt tegevusi saab olema Pikal tänaval, et lõpuks ometi üheskoos tähistada Pika tänava uut ja kaunist ilmet. Oodata on meisterdamise telki, kodukohvikuid, näituseid, Ajalooklubi Nordburg mõõgavõitlust, laste kirbukat ja palju muud põnevat. Suure osa tegevusi pakuvad välja just nimelt Pikal tänaval asuvad ettevõtted, keskused ja aktiivsed elanikud. „Selline kogukondlik ettevõtmine teeb suurt rõõmu ja meil on hea meel seda omalt poolt toetada," rõõmustas Eve Alte.

Toreda päeva avavad aga mudilased, kes kogunevad Rahvaaeda, et kell 10.00 alustada Mudilaste marsiga Pikalt tänavalt Kirikuparki. Oodatud on kõik mudilased nii linnast kui ka ümbruskonnast koos oma vanematega. Kultuurikeskuse juhi sõnul aitab Mudilaste marssi korraldada Triinu lasteaed, kes on linnapäevadel Põnnide paraadi üks eestvedajaid.

Kirikupargis ootab mudilasi ees tore kontsert Laikre perebändilt. Seejärel aga on lava Rakvere linna noorte päralt ning esinema on tulemas Nova ja Enriko, bänd Raye, Kunnelistid ning RLO Noorte bänd. „Igal juhul tasub Kirikuparki tulla, sest noored on esinemist pikalt ettevalmistanud ning oodata on väga mitmekesist ja head muusikat. Kirikupargist saab mõnus puhkeala, kus jätkub nosimist ja muusikat terveks päevaks," kutsub Eve Alte kõiki Chill(i) sügispäevast osa saama.

Oma hooaja avab ka Rakvere Teater, kes selleks ajaks on planeerinud väga ägeda hooaja avaparaadi "Teater ratastel" ning Rakvere Teatri hoovikohvik "Rattaga ja rat-ta-ta". "Teater ratastel" algab teatrihoovist ning peatub keskpäeval Aqva esises parklas, kus kõigil huvilistel on võimalik tutvuda nii sõidukite kui 81. hooaja uuslavastustega.

Külla tuleb ka Vabamu rändnäitus "Sinu, minu, meie riik". Tegemist on põhiseaduse 100. aastapäevale ja taasiseseisvumise lähenevale 30. aastapäevale pühendatud tasuta rändnäitusega, mis tutvustab Eesti riigi toimimist ja kutsub inimesi kaasa mõtlema ja lööma riigi käekäigus. Näitus on tasuta ja asetseb Parkali tänaval.

Lisaks on avatud kodukohvikuid üle linna 1.-5. septembril.

Päeva lõpetab õhtune kontsert Vallimäel, kus astuvad üles Shanon ja Graniidi 17. Shanon oli planeeritud kontsert Rakvere linnapäevadel, kuid sellega läks nii nagu läks – linnapäevad jäid ära! „Seega on mul eriti hea meel, et saime uue võimaluse. Lisaks Shanonile astub meie suureks rõõmuks lavale ka Graniidi 17 ning pakub sootuks erinevat muusikaelamust. Ise nad kirjeldava oma muusikat nii - iseäralik omaloominguline eestikeelne pop-muusika," rääkis Alte.

Kultuurikeskuse juhi sõnul oli algselt plaan teha kontsert tasuta, kuid kehtivad piirangud nõuavad lisameetmete rakendamist, sest kontserdi vastu on oodata suuremat huvi. „Mõõduka piletihinna kehtestamine aitab korraldajale seatud piiranguid täita ning katta sellega seonduvad lisakulud," selgitas Eve Alte.

Kohtumiseni Chill(i) sügispäeval!

Eve Alte