RMK kingib Rakverele jõulurõõmu

PRESSITEADE
26.11.2018

Tänavune jõulukuusk jõuab Rakvere keskväljakule Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) taimlast.

"Jõulukuusk tuleb seemla maadelt, kus ta paraku ette jääb, mitte metsast, kus selleks tuleks elujõus puu maha võtta. Suurepärase variandina saab anda vales kohas kasvavale kuusepuule võimaluse särada Rakvere keskväljakul ja rahvast rõõmustada," rääkis Kullenga taimla tööjuht Anneli Laigu.

Kuusk sattus taimlasse kasvama juhuse tõttu. Praeguse taimla territooriumil paikneva männiseemla alal kasvas vanasti kuusik, mis 1960ndate lõpus raadati. Puude kännud juuriti välja ja lükati vallidesse kokku, kuid kännuvallides hakkasid looduslikult kasvama erinevad puud. Kui seemlat 1971. aastal rajama hakati ja hiljem vall buldooseriga siledaks lükati, otsustati ainsa puuna jätta kasvama just see kaunis kuusk. „Praeguseks on kuuse ümber rajatud noor männiseemla, kuhu sai veel sel aastalgi mände juurde istutatud. Hetkel kuusk veel otseselt väikeste puukeste kasvamist ei sega, kuid raskendab nende hooldamist, mille käigus on traktoril vaja mändide vahel sõita. Mõne aasta pärast hakkaks kuusk aga juba mändide kasvamist ning käbide korjamist segama," selgitas Laigu.

Kuna puu tuleb seetõttu niikuinii maha võtta, otsustas RMK jõulukuuse Rakvere linnale kinkida. „Nüüd saab kuusk osaks Rakvere jõulupuude traditsioonist."

Rakvere linnapea Marko Tormi sõnul on jõuluaeg eeskätt ootuste aeg - kellele kuuse, kellele rahu või pere taasühinemise aeg. "Rakvere linn on ehtimas sel aastal kodulinna tõeliselt südamega, mõistes kui pidulik ja püha on eesootav periood. Soovime, et iga linlane tunneks, et terve linn on pidulikkust täis ja valmis ühiselt liikuma nii advendiaega kui ka peatselt uude aastaringi. Ikka parema, tublima ja sõbralikumana," märgib linnapea. Torm tänab Riigimetsa Majandamise Keskust kauni kingituse eest.

14-meetri kõrgune kuusk jõuab Rakvere keskväljakule esmaspäeval, 26. novembril. Jõulupuul süüdatakse tuled esimesel advendil, 2. detsembril kell 17 kui avatakse esmakordselt Rakvere linna keskväljaku kaunis jõuluküla. Esinevad Birgit ja Virumaa Tütarlastekoor, kaasa lööb näitetrupp KaRakTer, sõita saab hobukaarikuga. Külla tuleb jõuluvana koos päkapikkudega ning varuks on üllatusi. Kutsume kõiki väikesi ja suuri Rakvere keskväljakule nautima jõulutunnet, jõuluvana ja valgusküllast linnaruumi.