Rakveres tähistatakse Tartu rahu aastapäeva

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
29. jaanuar 2020

Saabuval pühapäeval, 2. veebruaril täitub 100 aastat Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud Tartu rahulepingu sõlmimisest, millega lõpetati Vabadussõda, määrati Eesti idapiir ning Nõukogude Venemaa tunnustas Eesti Vabariigi iseseisvust.

Rakveres algavad Tartu rahu 100. aastapäevale pühendatud sündmused pühapäeval kell 10.00 mälestustalitusega Ausambamäel Vabadussõja monumendi juures (L. Koidula 12a), mille korraldavad Rakvere linn ja Kaitseliidu Viru Malev. Tseremoonial on kavas päevakohased sõnavõtud ja pärgade asetamine. Mälestuspalve loeb Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu.

Kell 11.00 toimub jumalateenistus EELK Rakvere Kolmainu kirikus (Pikk 19). Laulab kiriku laulukoor. Kell 16.00 algab Tartu rahu 100. aastapäeva kontsert Rakvere Gümnaasiumi aulas (Vabaduse 1). Esinevad Rakvere Linnaorkester, kammerkoor Solare ja kooristuudio SO-LA-RE koorid. Juhatavad: Teno Kongi, Elo Üleoja, Ka Bo Chan, Ly Hiire ja Keio Soomelt Kontsertmeister Piret Villem. Kaastegevad Liisa Lehtpuu ja Miina Roost. Sissepääs prii.

Teate koostas: