Rakveres korraldatakse Ukraina toetuseks heategevuslik perepäev

Pressiteade
23. märts 2022

Pühapäeval, 10. aprillil toimub Rakveres L. Koidula tn 4 ja 5 hoonetes ning tänaval rikkaliku programmiga heategevuslik perepäev Ukraina sõjapõgenike toetuseks, kus kontsertelamusi ning tegevusi jätkub nii suurtele kui ka väikestele.

Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte sõnul panustavad perepäeva paljud asutused ja eraisikud. „Mõtte algataja Rainer Villaku idee heategevuslikust kontserdist kasvas väga kiiresti perepäevaks, kui sellega ühinesid Karmeli Kogudus, Kauri Kool, Rakvere Kultuurikeskus, Rakvere Avatud Noortekeskus, Virumaa Teataja, Rakvere Teater, Rakvere Ukraina kogukonna ansambel „Barvinok" ja mitmed eraisikud. Korraldajate ühiseks eesmärgiks on koguda toetust Eestisse saabunud Ukraina sõjapõgenikest lastele ja noortele," rääkis Alte.

Perepäeval esinevad Svjata Vatra, R.V & band, Püha Müristus, Kaire Rapur, Kauri Kooli ja Karmeli koguduse noored.  Päeva jooksul viiakse läbi erinevaid töötubasid, mis pakuvad tegevusi nii väikestele kui ka suurtele. Avatud on kodukohvikud.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Rakverre jõudnud juba palju Ukraina lapsi ja noori. „Meie kõigi soov on leevendada sõjapõgenikest laste traagilisi üleelamisi ja aidata neil kohaneda eluga Eestis – jätkata haridusteed, leida sõpru ning õppida siinset keelt ja kultuuri," ütles Varek.

Korraldajate üksmeelse otsusena suunatakse kogu perepäevast saadav müügitulu Rakveresse saabunud Ukraina alaealiste sõjapõgenike toetuseks, andes neile sellega võimaluse osaleda huviringides,  keeleõppes, integratsiooni- ja vabaajategevustes. Lisaks müügitulule on kohapeal võimalik teha sularaha annetusi kogumiskasti, kaardimakseid ja ülekandeid Rakvere Linnavalitsuse annetuskontodele.

"Üheskoos oleme tugevamad, tervemad ja suudame rohkem. Hoolime ja aitame neil inimestel valutumalt sulanduda meie kogukonda," sõnas SA Rakvere Teatrimaja juhataja Velvo Väli.

Perepäeva kavaga saab tutvuda Rakvere Kultuuriaknas https://kultuuriaken.visitrakvere.com/et

Kõigil, kes soovivad ühineda korraldusmeeskonnaga, palume ühendust võtta Rakvere Kultuurikeskusega, Katrin Põllu katrin.pollu@rakvere.ee

Juba tänasest saab Rakvere Linnavalitsuse kontodele teha rahalisi annetusi Ukraina noorte toetuseks. NB! Ülekande selgitusse palume märkida „Ukraina noorte toetuseks".

EE861010502003419005 Swedbank

EE322200221004110432  SEB Pank