Maie Alaots: „Õppida pole kunagi hilja“

25. juuni 2021

Jagame teiega inspireerivaid lugusid Rakvere linna inimestest, kes on täiskasvanueas otsustanud jätkata oma haridusteed.

Neljandas loos jagab oma õpikogemusi 55aastane kahe tütre ema ja kolme lapse vanaema Maie Alaots, kes õpib praegu Anneli Sootsi Tervisekoolis „Mänguterapeudi" väljaõppekoolitusel, mis kestab kaks aastat.

Mis ajendas teda täiskasvanueas kõrgharidust omandama, räägib Maie oma kogemusloos.

Mis on Sind ajendanud õppima, miks sa selle otsuse tegid?

Minu õppimine algas jaanuar 2020 ja lõpeb märts 2022. Kui siis kõik hästi, saan mänguterapeudiks. Õpin, sest alati on tore midagi uut teada saada. Kui pere ja nüüdseks juba suured lapsed toetavad, saab kõigiga hakkama. Oman lasteaiaõpetaja haridust. Olen seda tööd teinud 36 aastat. Tõrutõnnides, Pajusti lasteaias olen olnud 5 aastat. Kohe peale Rakvere Pedagoogikakooli asusin sellel erialal tööle. Töö kõrvalt täiendan ennast pidevalt, mis on selle valdkonnas oluline.

Kas on olnud õppimise juures allaandmise tunnet?

Nüüd räägin ainult „Mänguterapeudi" õpingutest. Peale esimest moodulit oli endal küll selline tunne, et ei. Kuna osad moodulid on inglise keeles, kirjandus valdavalt samuti inglise keelne. Koolitus tasuline. Arutasin seda teemat kodus kas jätkata või mitte... Kuid lastel oli kindel otsus, kui alustasid siis ikka lõpuni. Laste ühine arvamus oli, et nüüd on aeg neil mind toetada õppimisel (mina olen juba nemad ära koolitanud). Ja nii oligi otsus tehtud. Nüüdseks üle poole juba käidud. Mina rahul ning õnnelik ja lapsed rõõmsad. Töö juures direktor Ene on väga abivalmis. Olen saanud oma praktikad kõik teha enda lasteaias.

Mis on olnud kõige raskem õppimise juures?

Eriti raske oli siis, kui viibisin haiglas ja kaks kursuse moodulit tuli läbida haigla tingimustes. Koolitus toimub Tartus ükskord kuus ja kestab kaks päeva. Seoses viirusega, kolisime üle Zoomi keskkonda ja õpingud toimusid edasi – kuid siiski, kontaktõpe on parem. Praktilisi tegevusi on läbi Zoomi raskem läbi viia.

Millist väärtust omab koolitusel läbimine, õppimine?

Kõige suurem väärtus minu jaoks on see, et saan oma uuel erialal aidata lapsi, kes seda vajavad. Kahjuks peab tõdema, et selliseid lapsi tuleb aina rohkem ja rohkem.

Kas julgustad ka teisi õppima?

Õppimisega on nii, et võid rääkida, aga otsuse teeb iga üks ise! Mina ikka julgustan alati, kui keegi räägib sellisest soovist. Õppida pole kunagi hilja, ka väiksemalt koolitusel midagi! Nii endale isiklikult, kui ka enda töös kasutamiseks.

Tegeled Sa mõne hobiga, kui jah, siis miks?

Minu väike hobi on jooksmine ja värske õhk. Värskes õhus on hea oma mõtteid mõlgutada või muresid tuulde lasta. Kuhugi ei pea kiirustama ja  kui taskus telefon -  saad veel kaasa boonuseks ilusaid pilte loodusest.

Kogemusloo mõtteid vahendas Tiiu Säbel, Lääne-Virumaa täiskasvanuhariduse koordinaator

Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras  koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga koordineerib Euroopa Liidu Erasmus+ programmi projekti "AGENDA – Euroopa täiskasvanuhariduse tegevuskava".