Koroonaviiruse juhtum Rakvere Gümnaasiumis

26. september 2020

Terviseameti andmetel on Rakvere Gümnaasiumi ühel abituriendil
kinnitatud koroonaviirus SARS-CoV-2.

Terviseamet on võtnud ühendust kooli juhtkonnaga ning kool on edastanud terviseametile õpilaste nimekirja ning lähikontaktseid on teavitatud võimalikust kokkupuutest.

Kooli direktor Riina Veidenbaum sõnas, et kuna toimusid ühistunnid, jääb kaks 12. klassi kaheks järgnevaks nädalaks distantsõppele ja õpilastel tuleb olla koduses isolatsioonis. "See tähendab, et ei käida ka huvikoolides ega kohtuta sõpradega. Pereringis tuleb jälgida oma tervist ja haigussümptomite ilmnedes võtta ühendust perearstiga," ütles Veidenbaum.

Kool on ühenduses Terviseametiga ning järgitakse kõiki juhiseid, et hoida ära viiruse edasine levik.

Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis olnud inimesed peavad jääma koju eneseisolatsiooni.

Jagame ka käitumisjuhised 14-päevaseks jälgimisperioodiks :

1. Kasutage kaugtöö ja -õppimise võimalust.

2. Ärge lahkuge oma kodust või viibimiskohast:
a) v.a igapäevaseks toimetulekuks hädavajaliku hankimiseks;
b) v.a arsti kutsel raviasutuse visiidiks;
c) v.a teiste isikutega täielikku kontakti vältides õues (pargis, metsas jne)
viibimiseks.

3. Järgige terviseohutuse nõudeid:
a) peske regulaarselt seebi ja sooja veega käsi ja vajadusel desinfitseerige
arvestades, et viirus võib levida saastunud esemetelt;
b) vältige kätega näo, silmade, suu ja nina puudutamist;
c) tuulutage regulaarselt ruume (vähemalt kaks korda päevas minimaalselt 15
minutit korraga);
d) köhimisel/aevastamisel katke nina ja suu paberräti või käsivarrega (kasutatud
paber visake kohe ära ja seejärel peske käed).

4. Kui olete sunnitud igapäevaseks toimetulekuks hädavajalikku muretsedes viibima
avalikus kohas kandke maski.

Täiendavate küsimuste korral tutvu piiranguid kehtestavate õigusaktide ja vajadusel nende
seletuskirjadega veebiaadressil: https://www.kriis.ee/et/hadaolukorra-aegsed-oigusaktid.

Teadmiseks teiega koos elavatele inimestele:

• Kui neil ei esine haigussümptomeid, siis ei pea nemad kodus püsima, vaid saavad jätkata oma igapäevase tegevusega.

• Juhul, kui teil või teiega koos elaval inimesel:
  1. tekivad haigussümptomid, siis helistage esimesel võimalusel perearstile või perearsti infotelefonile 1220;
  2. öelge, et olete olnud lähikontaktis COVID-19 nakatunuga;
  3. kirjeldage perearstile oma tervislikku seisundit ja järgige arsti juhiseid;
  4. kui teie tervis järsult halveneb, siis helistage 112.

NB! Helistamise ajal palume kindlasti teavitada eelnevast kontaktist COVID-19 juhtumiga.

Haigustunnuste ilmnemisel palume ise mitte minna haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearsti vastuvõtule, vaid esmalt küsida ravisoovitused ning juhised telefoni teel.

Rakvere linnapea Triin Varek: "Olen kooli direktoriga suhelnud ja toimime kõikidest juhtnööridest lähtuvalt koostöös Terviseametiga. Oluline on praegu, et suudaksime takistada viiruse edasist levikut ja selleks peavad lähikontaktsed väga rangelt järgima eneseisolatsiooni nõudeid. Soovin kõigile südamele panna, et igaüks saab oma tervist hoida ise, tähtis on käte hügieen, sotsiaalne distants võõrastega ja mõistlik on rahvarohketes kohtades kanda praegu maski. Palun paanikata, peame õppima toimetama targalt, ka siis kui viirus on lähedal. Terviseameti teabe kohaselt ei tähelda õpilane erilisi sümptomeid, loodame, et nii jääb. Soovin kiiret paranemist!"

Triin Varek
Rakvere linnapea