« Tagasi

Rakvere tähistab Euroopa kaitsealade päeva matkaga tammikusse

Rakvere Linnavalitsus
19. mai 2020

 

Saabuval pühapäeval, 24. mail on Euroopa kaitsealade päev, mida Rakvere linn tähistab matkaga tammikusse.

Üle-euroopalise kaitsealade päeva eesmärgiks on looduskaitsealade, sealhulgas rahvusparkide tähtsuse rõhutamine. 2020.a Euroopa kaitsealade päeva fookuses on inimeste tervise seos loodusega. Tunnuslausega „Healthy Parks, healthy people" juhitakse tähelepanu asjaolule, et liigirikkusest ja looduse heast seisukorrast sõltub ka inimeste füüsiline ja vaimne tervis.

Esimest korda tähistati päeva kaitsealade ühenduse Europarc eestvedamisel 1999. aastal, mil möödus 90 aastat Euroopa esimeste rahvusparkide asutamisest.  Euroopa kaitsealade päeva tähistatakse matkadega, töötubadega ja muude programmidega pea kõikides Eesti rahvusparkides ja muudel kaitsealadel.

Rakvere abilinnapea Andres Jaadla sõnul on Rakvere liitunud  Euroopa Roheliste sihtkohade võrgustikuga ja kuna oleme üks väheseid kui mitte ainus linn Eestis, kus paikneb kaitseala Rakvere tammiku näol, tähistab Rakvere kaitsealade päeva temaatilise matkaga. "Giidiga matkal antakse ülevaade ka Rakvere ajaloost ja tammiku kujunemisest. Usun, et see on tore võimalus tulla pühapäeval peredega välja ja saada põnevaid uusi teadmisi," lisas Jaadla.

Tammik võeti kaitse alla Vabariigi Valitsuse 27. jaanuari 1939. a otsusega ja täna kehtib seal Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitse-eeskiri. Tammikus asuv õpperada tutvustab 150-220 aastat vanu tammesid. Maastikukaitsealal saab näha ainulaadset pinnavormi, maastikuilmet, bioloogilist mitmekesisust ning parkmetsailmelist tammikut ja sealset laialehist metsa, kaitsealust liiki tammepässikut (Inonotus dryophilus) ja selle elupaiku. Rajal näeb erinevaid samblikke, taime- ja puuliike, liigirikast metsalinnustikku.  
 
Matk algab 24. mail kell 12.00 Okaskrooni mälestusmärgi juurest. Registeeri end matkale: https://www.facebook.com/events/1553945704769529/

*Matkal tuleb järgida Vabariigi Valitsuse kehestatud reegleid  

Rohkem infot  https://www.europarc.org/nature/european-day-of-parks/

Üritused eestis : https://www.loodusturism.com/kaitsealad

 

Lisainfo:

Andres Jaadla
abilinnapea
520 3987
andres.jaadla@rakvere.ee

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
510 4544
kristel.mand@rakvere.ee