RAKVERE LINNAPÄEVAD „SAJANDI SÜNNIPÄEV" 8.12. JUUNI 2018

8.15. JUUNI KODUKOHVIKUTE NÄDAL
Vaata kodukohvikute infot

 

REEDE 8. JUUNI

12.00–19.00 Eesti Kiikingi Liit "Kõik kiikuma" C. R. Jakobsoni ja Rohuaia tn risti haljasalal

Kiikingu eesmärk on sooritada kiikingukiigega täisring ümber kiige võlli. "Kõik kiikuma" tuur toob kiikingu kõikide inimesteni - julgemad saavad oma võimed proovile panna ise kiikngukiigel ringitades, tagasihoidlikumad aga saavad elamusterohket ja lõbusat vaatemängu jälgida kindlal maapinnal kaasa elades. Kiiking paneb lisaks füüsilisele võimekusele proovile ka julguse, pakkudes palju hirmukõdi ning adrenaliini - ja seda mitte ainult kiigelolijale! Ka maapinnal on kiikumist jälgida väga vahva. Rakveres on võimalik oma julgus proovile panna nii 3,5 m kui ka 4,5 m kiigel. Pilet 3 €/1 kiikumine. Tasumine sularahas. Registreerumine kohapeal.

15.00-16.30 Briti saatkonna teepidu Rakvere linnavalitsuse õuel (vihma korral fuajees)

Briti saadik Theresa Bubbear koos oma meeskonnaga kutsuvad kõiki Rakvere elanikke tähistama ehtbritilikul teepeol linnavalitsuse terrassil 100 aasta täitumist Eesti ja Suurbritannia vahelise sõpruse algusest. Teepidu algab kell 15 ning ürituse krooniks on saadiku residentsi koka poolt valmistatud eriline tort. Sissepääs teepeole on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele. Teepidu on osa Briti "pop-up saatkondade" üritustesarjast, mis hõlmab tervet Eestit.

16.00 Põnnide paraad keskväljakult Kirikuparki. Lasteetendus Piip ja Tuut. Laste- ja noorteala Kirikupargis.

Kogunemine Rakvere Keskväljakul kell 15.45. Paraad algab kell 16:00, kulgeb rongkäiguna Kirikuparki, kus oma etteastega rõõmustavad lapsi "Piip ja Tuut". Rakvere Põhikool korraldab vahvaid töötube, kus soovijad saavad proovile panna oma oskused. Selleks päevaks on Kirikuparki valmis seadnud ka linnapäevade lasteatraktsioonid, mis väikese tasu eest põnnidele elamusi pakuvad. Põnnide Paraadi veab eest Triinu Lasteaed.

17.00 Kultuurikärajad Rakvere linnavalitsuse valges saalis. Arutelu juhib Helen Sildna.

Rakvere linnavalitsuse valges saalis. Arutelu juhib Helen Sildna. Teist aastat järjest on Rakvere linn korraldamas kultuurikärajaid, kuhu oodatakse avatud meele ja julgete ideedega inimesi. Kultuurikärajatel osalemiseks ei ole vaja eriharidust ega valdkondlikku kogemust. Piisab sellest, kui läheb korda see, mis Rakveres ja kodumaakonnas toimub. Sellel aastal on kultuurikärajate üheks läbivaks teemaks ettevaatav pilk ja pika perspektiivi arendused. Arvo Pärdi nimeline kontserdimaja, Vallimäe vabaõhulava ehitus, kultuuri- ja turismisektori tihedam sidumine ja loomulikult Rakvere toetus Narvale, kandideerimaks Euroopa Kultuuripealinnaks 2024. Mida on meil sellest võita või kaotada? Tule, mõtle kaasa ja tee oma ettepanekuid Rakvere Linnavalitsuse kaunis valges saalis. Kõik on oodatud ja sündmus on tasuta.

18.00 Trepijooks Vallimäe treppidel.
Taaselustame vana traditsiooni ja pakume linnapäevade raames võimalust oma võimed proovile panna trepijooksus. Kogunemine ja registreerimine algab kell 17.00 Tarva kuju juures. Osalustasu 2 eurot. Esimene start on kell 18.00. Kõikidel jooksjatel on üks võimalus aja peale üles joosta Vallikraavi tänavalt üles linnuse juurde. Parimad selgitatakse kolmes kategoorias (mehed, naised ja noored kuni 18.a k.a). Korraldaja: MTÜ Massid Liikuma

18.00–23.00 Kirikute öö Rakvere Karmeli koguduses.

Kirikute öö raames on Rakvere Karmeli koguduse ruumides avatud kogemuslik teekond "Kes Ma Olen". 

18.00–23.00 Kirikute öö Seitsmenda Päeva Adventistide Rakvere Koguduses

18.00–23.00 Kirikute öö Rakvere Kolmainu koguduses
18.00 kirikukellade saladused
19.00 oreli saladused
20.00 kirikuõpetaja saladused
21.00 kammerkoor Solare kontsert
22.00 päevalõpupalvus

19.00 Sünnipäevakontsert Rakvere linnavalitsuse õuel. Esineb Stig Rästa. Kontserdi avab Imre Õunapuu. Kõik on oodatud ja sündmus on tasuta.

22.00 Võistkondlik öine jalgrattaorienteerumine Rakvere linnas

Liikumis- ja osalemisrõõm kui väike ajugümnastika üheskoos. Osalema oodatakse kahe- kuni kolmeliikmelisi võistkondi. Registreerimine algab kell 21 Keskväljakul. Start antakse kell 22, iga võistkond saab vihje esimese kontrollpunkti asukoha leidmiseks. Võistkonna osalustasu 5€ (tasumine kohapeal sularahas). Raja kiiremini läbinud võistkonnale auhind! Lisainfo: Robert Salep, tel. 52 40 590 või robert.salep@gmail.com

 

LAUPÄEV 9. JUUNI

10.00–17.00 Rakvere Pikk Kreisilaat

Tule ja saa osa Rakvere aasta pikima laada melust! Käsitöömeistrite valmistatud tooted, huvitavad maitseelamused ja kümned teised põnevad leiud! Kiriku kõrval haljasalal on puhkepeatuse ja hingetõmbamise ala.

10.00–17.00 Kultuurilava Kirikupargis

10.00–16.00 Araabia Bazaar Katariina keldri hoovis (Pikk tn 3)

10.00–18.00 "Eesti rannavolle Grand Prix 2018" Sportland Cup (Rakvere karikaetapp).

Suvise rannavõrkpalli karikasarja avaetapp Sportland Cup Aqva Spa esisel parklas. Lisainfo: www.volley.ee

10.30 Postiparaad „Sajaga uude sajandisse" #Omniva100 Pikal tänaval
Uhke postiparaad koguneb Pikal tänaval nii ratastel kui jalgsi. Omniva on 100 aasta jooksul läbi teinud tohutu arengu ja kasvu, mida soovitaksegi paraadil näidata. Millised oldi toona ja millised nüüd. Paraadil jookseb pealtvaatajate silme eest läbi Omniva arengu ajatelg.

11.00 Laste kirbukas Linnakodaniku majamuuseumi hoovis

11.00–17.00 Rakvere Tenniseklubi seltskondlik igamehe paarismäng Rahvaaias

 

12.00 Rakvere Kolmainu kirikus Andres Uibo orelikontsert

12.00–14.00 Koguperevõistlus "Meisterdame magusalt!" Pihlaka AS kõrval (Parkali 7)
Osalema oodatakse 3-5-liikmelisi võistkondi. Iga võistkond peab etteantud teema kohaselt meisterdama profitroolidest ja suhkruglasuurist/pumatist figuurid või kujud (materjalid Pihlaka poolt). Valmis töid hindab žürii, parimatele auhinnad! Võistkondade registreerumine: Pihlaka Facebooki lehel „Meisterdame magusalt" ürituse juures või meili teel: myyk@pihlaka.ee. Lisainfo: myyk@pihlaka.ee

12.00 Munkade võidujooks-palverännak Rakvere Linnuses

12.00–19.00 Eesti Kiikingi Liit "Kõik kiikuma" C. R. Jakobsoni ja Rohuaia tn risti haljasalal

Kiikingu eesmärk on sooritada kiikingukiigega täisring ümber kiige võlli. "Kõik kiikuma" tuur toob kiikingu kõikide inimesteni - julgemad saavad oma võimed proovile panna ise kiikngukiigel ringitades, tagasihoidlikumad aga saavad elamusterohket ja lõbusat vaatemängu jälgida kindlal maapinnal kaasa elades. Kiiking paneb lisaks füüsilisele võimekusele proovile ka julguse, pakkudes palju hirmukõdi ning adrenaliini - ja seda mitte ainult kiigelolijale! Ka maapinnal on kiikumist jälgida väga vahva. Rakveres on võimalik oma julgus proovile panna nii 3,5 m kui ka 4,5 m kiigel. Pilet 3 €/1 kiikumine. Tasumine sularahas. Registreerumine kohapeal.

 

13.0016.00 Rakvere Kolmainu kirikus avatud kirikuseiklus lastele, peredele ja lapsemeelsetele. 

15.00–20.00 Rakvere Romuralli Vallimäel

16.00 Tantsuklubi Koit lastelavastus "HALLOO!" Rakvere linnavalitsuse valges saalis
Lavastuses, mis räägib sõprusest ja võitleb koolikiusamise vastu, õpitakse selgeks viis verbaalset ja viis füüsilist enesekaitsevõtet kiusu ärahoidmiseks ja probleemses olukorras hakkama saamiseks. Lavastus on suunatud vanusele 3-15. Teema näitlikustamiseks kasutab koreograaf Kristina Raja artiste alates kolmandast eluaastast, et teha sõnum igale vaatajale selgeks. Lavastus, mis kannab koolituse eesmärki, kaasab publikut nii kaasarääkimises kui tegevuslikult. Laval on Tantsuklubi KOIT õpilased vanuses 3-13 ning professionaalsed  tantsijad: Kristin Tagam ja Kristina Raja.

18.00 Karakter teater "Vallini kõrtsis" Rakvere linnavalitsuse õuel
KARAKTER TEATER "VALLINI KÕRTSIS" (Juhan Smuul „Kihnu Jõnn" II vaatus). Lavastaja: Tiit Alte. Etendus on tasuta. Lisainfo: www.karakter.ee

19.00 Karl Madis ja Rakvere Linnaorkester Kirikupargis. Kõik on oodatud ja sündmus on tasuta.

21.00 Jäääär Kirikupargis. Kõik on oodatud ja sündmus on tasuta.

 

22.00 Buena Vista Sofa Club terrassikontsert. Esinevad Urmas Lennuk, Imre Õunapuu, Tõnu Timm ja Peep Pihlak. Pilet 5 eurot.

 

PÜHAPÄEV 10. JUUNI

10.00–11.30 Linnaekskursioon - Rakvere postilugu "Uhke postipoiss sõitis kord maanteel…".

Ajaloolist rännakut juhib Pirje Pungas. Alguspunkt on Lääne-Viru Keskraamatukogu vastas rohealal (Posti ja Lai tänavate ristil)

12.00–13.30 Linnaekskursioon - Rakvere postilugu "Uhke postipoiss sõitis kord maanteel…".

Ajaloolist rännakut juhib Pirje Pungas. Alguspunkt on Lääne-Viru Keskraamatukogu vastas rohealal (Posti ja Lai tänavate ristil)

10.00–18.00 "Eesti rannavolle Grand Prix 2018" Sportland Cup (Rakvere karikaetapp). Suvise rannavõrkpalli karikasarja avaetapp Sportland Cup Aqva Spa esisel parklas. Lisainfo: www.volley.ee

12.00–19.00 Eesti Kiikingi Liit "Kõik kiikuma" (C. R. Jakobsoni ja Rohuaia tn risti haljasalal)

Kiikingu eesmärk on sooritada kiikingukiigega täisring ümber kiige võlli. "Kõik kiikuma" tuur toob kiikingu kõikide inimesteni - julgemad saavad oma võimed proovile panna ise kiikngukiigel ringitades, tagasihoidlikumad aga saavad elamusterohket ja lõbusat vaatemängu jälgida kindlal maapinnal kaasa elades. Kiiking paneb lisaks füüsilisele võimekusele proovile ka julguse, pakkudes palju hirmukõdi ning adrenaliini - ja seda mitte ainult kiigelolijale! Ka maapinnal on kiikumist jälgida väga vahva. Rakveres on võimalik oma julgus proovile panna nii 3,5 m kui ka 4,5 m kiigel. Pilet 3 €/1 kiikumine. Tasumine sularahas. Registreerumine kohapeal.

14.00 Rakvere Koeraspordi Klubi demonstratsioon-esinemine. Kastani puiestee tiigiäärsel rohealal tammede all

16.00–18.30 Rahvaaia kontsert „Maailm heliseb" ansambliga Curly Strings koos Virumaa lauljate, tantsijate ja muusikutega.

 

TEISIPÄEV 12. JUUNI

Tähistame Rakvere sünnipäeva!
9.00–11.00 hommikukohv linnapeaga Rakvere linnavalitsuse õuel

 

ÜLDKORRALDUS: kultuurikeskus@rakvere.ee