Tervisameti soovitused seoses uue koroonaviiruse COVID-19 puhanguga

6. märts 2020

Taustainfo

Viiruste ennetamiseks pese käsi regulaarselt ja hoolikalt. Köhides ning aevastades kata nina ja suu käsivarrega. Kasutatud taskurätt viska kohe ära. Tõbisena jää koju. Viirushaigusesse nakatumise kahtluse korral väldi kokkupuudet teiste inimestega.

Infot, millal on üldse põhjust kahtlustada nakatumist leiab www.koroonaviirus.ee. Kui kahtlustad nakatumist koroonaviirusesse, pea nõu perearsti või nõuandeliiniga 1220. Tõsisema tervisemure korral nagu hingamisraskused helista 112. Kindlasti ära mine ise perearsti vastuvõtule või erakorralise meditsiini osakonda kohale.

• Kuidas saan hoida ennast ja teisi viiruste hooajal?  PDF link
  • Mida saan viiruste perioodil reisimisel silmas pidada?  PDF link
  • Mida saan viiruste perioodil üritustel osalemisel ja nende korraldamisel silmas pidada? PDF link
  • Mida saan ettevõttena oma töötajate ja klientide kaitsmiseks viiruste perioodil teha? PDF link