« Tagasi

Tänasest on avatud Rakvere linna avalikud mängu- ja spordiväljakud

Rakvere Linnavalitsus
12. mai 2020

 

Rakvere linn on järk-järgult kaotamas koroonaviirusega seoses kehtestatud piiranguid.

Rakvere linnavalitsuse otsusega on alates 12. maist taas kasutamiseks avatud Rakvere linnale kuuluvad avalikud mängu- ja spordiväljakud. Kuna eriolukord veel kestab, palume seniste piirangute leevenedes käituda vastutustundlikult ja järgida reegleid.

Rakvere Spordikeskus taastab tavapärased treeningajad Linnastaadionil, ligipääs sportijatele E-R 9-21.30 ning L-P 9-20.30.

Tänasest avatakse kõik Rakvere Spordikeskuse hallatavad väliobjektid, kaob eelregistreerimise kohustus ning väliobjektid on avalikult ligipääsetavad. Külastajatel tuleb järgida eriolukorra juhiseid.

Samuti lõppes eilsega vabatahtlike patrullide töö, kes jälgisid avalikus linnaruumis eriolukorras liikumispiirangute reeglite täitmist.

Rakvere Linnavalitsus jätkab kuni 1. juunini kodanikele teenuste osutamist peamiselt elektrooniliselt või telefoni teel, kohapeal vastuvõtt ainult eelregistreerimisega.

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu  jätkab kontaktivaba laenutusega kuni selle nädala lõpuni – eelnevalt reserveeritud raamatuid väljastatakse 1. korruse Posti tänava poolse akna kaudu esmaspäevast reedeni kl 10-18.

Alates 18. maist on raamatukogu avatud argipäeviti kl 10-18. Lugejatel on võimalik kõigist osakondadest teavikuid (raamatud, ajakirjad, CD-plaadid) koju laenutada, jätkuvalt soovitame võimalusel teavikud eelnevalt reserveerida, et vähendada raamatukogus riiulite vahel ringi liikuvate inimeste hulka.

Arvutit on võimalik kasutada (kuni 1 tund korraga), 2. korruse muusikatoas ja 3. korruse internetipunktis, soovi korral võib aja ette broneerida telefonil 322 5969. Kasutada saab arvutitöökohti, mille vahel on piisav distants (puudutab eelkõige internetipunkti, kus arvutid paiknevad kõrvuti). Arvutid desinfitseeritakse peale iga kasutuskorda.

Lasteosakonnast saab raamatuid, ajakirju, lauamänge jms koju laenutada, kohapeal mängida ja aega veeta esialgu võimalik ei ole.

Maikuu lõpuni jätkub viivisevaba periood. Raamatuid saab jätkuvalt tagastada raamatute tagastuskasti välisukse juures.

Raamatukogu külastajatel palume võimalusel kanda maski, rangelt soovituslik on see nendel lugejatel, kes kasutavad teavikuid kohapeal (nt ajalehtede ja ajakirjade lugejad).

Rakvere Sotsiaalkeskuse eakate päevakeskuses on juba avatud pesupesemine ja duši kasutamine (etteregistreerimisel) ja alates 18.05 taastatakse ka pediküür-maniküür teenuse (etteregistreerimisel ja üks klient korraga). Eakate päevakeskus avatakse kõigile klientidele alates 1.06.

Sotsiaalkeskuse laste päevakeskus avatakse kõigile ka 1.06, aga alates 18.05 lubatakse kuni 5 lapsel korraga külastada päevakeskust (kõiki nõudeid järgides).

Koduhooldusteenus on toimunud siiani võimalikult kontaktivabalt, alates 18.05 taastub tavalises mahus.

Rakvere Kultuurikeskus avab oma uksed alates 18. maist E-R 9.00-17.00. Kollektiivide esindajatel saab olema lahtioleku aegadel ligipääs laopindadele, vajadusel saalidesse. Huvitegevus, vastavalt valitsuse otsusele, on praegusel hetkel lubatud lastele ja noortele max 10 inimest korraga.

Rakvere Avatud Noortekeskus alustab õuetegevustega noortele alates 18. maist E-R 16.00-19.00. Iga päev võetakse ette mõni õue sportlik või vabaajategevus kümnestes gruppides. Õuetreeninguid alustavad parkuur ja ekstreemsport.

Rakvere linna munitsipaalkoolides,Rakvere Gümnaasiumis, Rakvere Põhikoolis ja Rakvere Reaalgümnaasiumis, kestab distantsõpe kuni 22. maini. Alates 25. maist kuni õppeperioodi lõpuni 5. juunil tegeletakse õpilaste üldpädevuste arendamisega osaliselt distantsõppe vormis, järeleaitamist vajavate laste toetamisega ja lõpuklasside õpilastele konsultatsioonide korraldamisega.

Rakvere täiskasvanute gümnaasiumis lähevad esimesed õpilased majja 15. mail.

Rakvere Spordikool alustab 18. mail taas täiskoormusel treeningutega.

Rakvere Muusikakoolis jätkuvad distantsõppel eelklassi, solfedžo ja muusikaloo tunnid. Lõpuklasside solfedžo jätkub alates 18. maist kontaktõppena väikestes gruppides. Distantsõpoes jätkavad õpilased, kes ei ela Rakvere linnas ja kasutavad ühistransporti. Lapsevanema soovil ja mõjuval põhjusel võivad ka teised õpilased distantsõppel jätkata. VII erialatunnid toimuvad üldjuhul kontaktõppena. Lõpueksamid toimuvad 10. juunil hajutatult ja erialade kaupa. Lõpuaktus toimub 12. juunil ükshaaval (ilma kontserdita) muusikakooli saalis.

Koolitoidupakke jagatakse veel kahel korral: mai keskel ja juuni alguses.

 

Teate edastas:

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
5104544
kristel.mand@rakvere.ee