Tallinna tänava parkla saab uue ilme

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
11.06.2019

Rakvere linnas käivad läbi suve suuremahulised ehitustööd. Äsja algasid rekonstrueerimistööd Tallinna tänaval Sushi Tigeri ees asuvas parklas, mis on üks linna visiitkaartidest.

Rakvere linnajuhid tunnevad heameelt, et saab Rakveres ühe piirkonna jälle tervikuna korda ja linnapilt muutub uudse arhitektuurilise lahenduse abil kaunimaks. Linnavalitsuse teedeinsener Lennart Korbe sõnul vahetatakse ehitustööde käigus parklaalal olev asfaltkate, paigaldatakse uued äärekivid ja rajatakse uus kivikattega kõnnitee, mis ulatub Tallinna tänavast Rohuaia tänavani. Uuenenud parklasse tuleb 28 parkimiskohta. Ühtlasi lahendatakse ka tänavavalgustus.

Linnaarhitekt Angeelika Pärna märkis, et kuna tegemist on väga olulise ristmikuga linna saabuja seisukohalt, siis tuleb väärikalt hinnata ka sinna äärde jäävat parklaala. „Kuna Maxima poe ees on juba ristmiku ääres parkla, siis ruumilise pingestatuse tekitamiseks oleks mõistlik anda ristmikule ka vertikaalne mõõde," tutvustas Pärna lähteülesannet. „Selle lahendamiseks mõeldi välja kombineeritud element, mis koosneb nii pingist, lillekastist kui varjust ja valgustist. Kohapeal valatakse element, mis täidab kõiki neid funktsioone. Sellega on tsoneeritud kõnnitee ja parklaala. Jalakäijale antakse praegusega võrreldes ruumi juurde. Parkla saab olema valgustatud ning veidi ka peidetud," kirjeldab arhitekt.

Tallinna tänava parkla rekonstrueerimistööde lõppevad augusti lõpuks.

Lennart Korbe
teedeinsener