Suurtükiväelased tähistavad pidulikult pataljoni aastapäeva Rakveres

10. jaanuar 2020

Mälestamaks pataljoni eelkäija, 1. suurtükiväegrupi formeerimise aastapäeva, tähistab 1. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljon 16. jaanuaril oma 102. aastapäeva piduliku jalgsirännakuga läbi Rakvere kesklinna.

„Rakvere raudteejaamast läks Vabadussõtta üksuse eelkäija ja seepärast võtame nende vaprate sõdurite mälestamiseks ette teekonna nende jälgedes," sõnas suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Marko Tomentšuk.

Pataljoni aastapäeva tähistamine algab piduliku rivistusega Rakvere raudteejaamas kell 10 ning lõppeb Rakvere spordikeskuse parklas korraldatava relvanäitusega, kus huvilistel on võimalus tutvuda kaitseväe relvastuses olevate 122mm ja 155mm suurtükkidega.

Raudteejaamast liiguvad suurtükiväelased Rakvere Vabadussõja ausamba juurde ning asetavad seal pärja Vabadussõjas võidelnute ning langenute auks. Ausamba juurest siirdutakse Rakvere linnakalmistule, et mälestada Vabadussõjas suurtükipatarei ülemana võidelnud kapten Jaan Tõnissoni.

Suurtükiväepataljon ootab nagu ka eelnevatel aastatel linlasi endaga koos rännakule. Marsruut saab alguse Küti tänavalt ja kulgeb mööda Tallinna ja Laia tänavat.

Suurtükiväepataljoni asutamiskuupäevaks loetakse 16. jaanuari 1918, kui Eesti sõjaväelaste ülemkomitee ettekirjutisega anti korraldus alustada Eesti 1. suurtükiväebrigaadi formeerimist.

Eelmise aasta fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59189

kommunikatsioonispetsialist