Rakveres toimub taas rahvustoitude ja -kultuuri festival KAMAlammas

Rakvere Kultuurikeskuse pressiteade
15.09.2020

Laupäeval, 19. septembril saab Rakvere Vallimäel alguse viiendat korda toimuv rahvustoitude ja -kultuuri festival KAMAlammas. Terve nädala vältav festival pakub maitse- ja kultuurielamusi kogu Rakvere linnas.

Avapäeval on võimalik Rakvere Vallimäel tutvuda Jaapani, Ungari, Venetsueela ja paljude teiste riikide köökidega ning kultuuriprogrammi peaesinejaks on Curly Strings.

Iga-aastaselt tähistatakse Eestis 24. septembril rahvuste päeva ning selle päeva auks toimub Rakveres juba viiendat korda festival KAMAlammas. Festivali eesmärgiks on pakkuda kohalikele inimestele võimalust mekkida teiste rahvuste toite ning samas andes võimaluse ka mitte-eestlastel tutvustada oma toite ja kultuuri.

Festivali avapäev leiab tänavu aset 19. septembril uhiuuel Rakvere Vallimäel. Selleks puhuks paigaldatakse hiigeltelk, kuhu alla kõik toitlustajad suure perena ära mahuvad ja nii pole külastajail põhjust karta ka sügisest heitlikku ilma. Vallimäel on võimalik tutvust teha Jaapani, Ungari, Venetsueela, India, Hiina, Ingerisoome, Ukraina, Filipiinide jt toitudega. Esinevad kohalikud Alima, Anu, Tedremari, Panter, Flamante, Kekutised, Tipa-Tapa tantsutrupid ning peaesinejaks on kodumaine Curly Strings.

21.-25. septembrini toimuv restoranide nädal, milles osalevad Berliini Trahter, Sushi Tiger ja Bamboo Garden pakuvad igal päeval teematilisi päevapakkumisi.

21. septembril Ungari kultuuri päev Rakvere Gümnaasiumi õpilastele 22. septembril Jaapani kultuuri päev Rakvere Gümnaasiumi õpilastele 23. septembril kell 19.00 Jaapani filmi õhtu, kus linastub mängufilm "Dad's lunch box"  Rakvere Linnavalitsuse valges saalis 24. septembril kell 19.00 Aasia toidu õhtu Rakvere Loovkeskuses. Vajalik eelregistreerimine www.loovuskoolitus.ee/koolituskalender, osalustasu 40 EUR.

25. septembril kell 18.00 ArteFlamenco flamencoshow Rakvere Kultuurikeskuses. Sissepääs tasuta.

Lisainfo Rakvere sündmuste kohta kultuuriaken.visitrakvere.com

Gunnar Viese