Rakvere tiigid saavad puhtamaks

11. juuni 2020

Maikuus viis Rakvere linnavalitsus läbi pakkumismenetluse linna tiikide veealuste ja -pealsete taimede niitmiseks. Töödega tehti algust sel nädalal.

Linnaaednik Anu Otsma sõnul tehakse puhastustöid kokku kolmes kohas. „Veetaimede niitmisega alustati eile Rahvaaia tiikidel ja Supeluse pargi tiigil Koidula tänaval. Täna jõudis järg Kirikupargi tiikideni," rääkis linnaaednik.

Tiikide puhastamine Rakvere Kirikupargis. Foto: Kristel Mänd

Enne tööde teostamist kontrolliti üle kaldataimestik, et mitte häirida lindude pesitsust.

Maha niidetud taimed kogutakse veest kokku, ladustatakse kaldale ja peale nõrgumist viiakse jäätmekeskusesse komposteerimisele.

Linnaaedniku sõnul puhastatakse Rakveres tiike tavapäraselt kord aastas.

„Puhas veepeegel rõõmustab elanikkonda ja parendab veekogu seisukorda. Rakvere tiigid on madalad ja valgusrikkad ning toitaineterikkad, mis põhjustavad veetaimede vohamist," märkis linnaaednik.

Puhastustöid teostab OÜ Vibur.

Anu Otsma
linnaaednik