« Tagasi

Rakvere tähistab ülemaailmset Maa päeva kosmosekunsti virtuaalnäitusega

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
22. aprill 2020

 

Täna, 22. aprillil tähistatakse üle kogu maailma Maa päeva, mis kutsuti ellu 50 aastat tagasi, 1970. aastal Ameerika Ühendriikides, kus miljonid ameeriklased protestisid tänavatel keskkonna saastamise vastu.  

Tänapäeval tähistatakse Maa päeva kogu maailmas ligi 190 riigis mitmesuguste ürituste ja ettevõtmistega, mille eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele (kliima soojenemine, õhusaaste, liigne energia tarbimine, autostumine jne).

Rakvere linnavalitsuses avatakse Maa päeva puhul virtuaalnäitus, mis sündis koostöös Euroopa Komisjoniga.

Rakvere abilinnapea Andres Jaadla sõnul kujutab Rakveres avatav näitus endast Euroopa satelliitidelt  (Sentinel 2) tehtud ja pisut kunstiliselt kujundatud fotosid Maast. „Need kaunid pildid meie planeedi  Maa loodusest loovad meile ainulaadse võimaluse tunnetada seda kui ilus, ainulaadne ja samas kui väike  ja habras kõige oma loodusega tundub meie planeet Maa kosmosest satelliitpiltide vahendusel  vaadatuna," lisas Jaadla.

Jaadla sõnul ei ole Maa päeva tähistamine vaid kord aastas keskkonnale mõtlemine, vaid see on üks osa meie igapäevategevustes, edendades ülemaailmselt keskkonnateadlikkust ja võimaldades inimestel üle kogu maailma omavahel infot vahetada ning koostöö tulemusi oma kohalikus kogukonnas ellu rakendada.

Rakvere linnavalitsus ootab kõiki  huvilisi 22. aprillil kell 11.00 videosilla vahendusel Rakverre, et tähistada koos Euroopa Komisjoniga Maa päeva 50. aastapäeva. Näituse avab Rakverest pärit Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi asedirektor Anu Noormaa. Kell 11.00  algav otseülekanne jälgitav Facebooki lehelt

Rohkem infot Maa päeva kohta https://www.earthday.org/earth-day-50th-anniversary/
Rohkem infot Copernicuse programmi kohta https://www.copernicus.eu/en
Rohkem infot Euroopa Komisjon, Siseturg, tööstus, ettevõtlus ja VKEd, kosmos  https://ec.europa.eu/growth/sectors/space_et

 

Lisainfo:

Andres Jaadla
abilinnapea
520 3987
andres.jaadla@rakvere.ee

Teate edastas:

Kristel Mänd
kommunikatsioonispetsialist
510 4544
kristel.mand@rakvere.ee