Rakvere riigigümnaasium alustab inspiratsioonikohvikutega

21. jaanuar 2020

10. jaanuaril kuulutati Rakvere Linnavalitsuse valges saalis välja Rakvere riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitjad arhitektuuribüroost Salto, kes esitasid ideekavandi „Pargielu". Riigigümnaasiumi hoone on saanud sellega esialgse visuaali. Nüüd on aeg üheskoos Rakvere kogukonnaga mõtiskleda uue koolihoone õppekeskkonna üle ning arutleda, kuidas kujundada kool nüüdisaegset õppeprotsessi toetavaks. Haridus- ja Teadusministeerium ja Rakvere Linnavalitsus ootavad kõiki haridushuvilisi 29. jaanuaril kell 16:30 Rakvere Linnavalitsuse valgesse saali inspiratsioonikohvikusse. Kohvikus osalemiseks on tarvis registreeruda aadressil: lingid.ee/inspiratsioonikohvik, sest osalejate arv on piiratud.

Inspiratsioonikohvikut viivad läbi kogenud riigigümnaasiumite juhid Ülle Matsin Viljandi Gümnaasiumist ja Alo Savi Põlva Gümnaasiumist. Ideekavandist „Pargielu" annavad ülevaate arhitektid Ralf Lõoke ja Maarja Kask, kes tutvustavad ühtlasi oma ideid kavandi loomisel. Olles juba mitmete riigigümnaasiumite ideekavandite võitjad, annavad arhitektid ka ülevaate, kuidas on koolikeskkond ja selle vajadused aastate jooksul muutunud. Direktorid jagavad oma kogemusi riigigümnaasiumi loomisel ja räägivad, kuidas saab kooli õppekeskkonna abil kooli õppekorraldust toetada.  Kõigil kohalviibijatel on võimalus panustada koolihoone projekteerimisse, rääkides kaasa, milline peaks olema tulevase riigigümnaasiumi õpikeskkond ja õppekorraldus. Järgmine inspiratsioonikohvik toimub 2020. aasta sügisel.

Tule ja anna oma panus uue kooli loomisesse!

Haridus- ja Teadusministeerium

Korralduslik info: