Rakvere linnapea Triin Varek: Arvo Pärdi muusikamaja on linna prioriteet

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
16. aprill 2020

Tuleviku Rakveres on täitunud paljude inimeste suur unistus Arvo Pärdi nimelisest muusikamajast. Hoolimata eriolukorrast käib ka kriisiajal järjepidev töö kauaoodatud projekti valmimise nimel.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Arvo Pärdi muusikamaja linna prioriteet. „Rakvere linn on võtnud oma südameasjaks, et Alar Kotli poolt Vabaduse kirikuks planeeritud kaunis hoone saaks lähiaastatel uuele elule suunatud, ehkki muusikamajana saab hoone sisu olema erinev algsest mõttest," rääkis linnapea.

Fotol fragment 3D-videost. (Videoklipi autor: Siim West).

Hetkel otsib Rakvere linnavalitsus muusikamaja ehitamiseks aktiivselt lisarahastust. Kavas on esitada taotlus Riigikogu kultuurikomisjonile. Tänaseks on linnavalitsusele saabunud ka esimesed toetuskirjad muusikamaja rajamiseks ja koostöö alustamiseks tulevikus. Linnapea sõnul annavad juba varakult läbi räägitud koostöövõimalused valdkonnas tegutsevate partneritega tuge projekti lõpuleviimiseks. „Kui oleme linnana loonud kogu Lääne-Virumaa jaoks olulise kultuurimeka, soovime teha tulevikus koostööd erinevate valdkondlike partneritega, et rikastada seeläbi ühiselt kogu regiooni kultuurielu," märkis Varek.

Linnapea sõnul puudub siiani nii Rakveres kui maakonnaski sellise iseloomuga esindussaal, samas on vajadus selle järele suur ning see pärsib Rakvere ja kogu piirkonna konkurentsivõimet süvakultuuri tutvustamisel.

Parema ruumilise ettekujutuse saamiseks, milline Arvo Pärdi muusikamaja tulevikus välja hakkab nägema, tellis linnavalitsus 3D-video, et oleks lihtsam tajuda ja mõista, kui orgaaniliselt on muusikamaja seotud rajatava jalakäijate väljakuga.

Vaata videot SIIT

Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna sõnul joonistuvad välja tegevused ja võimalused, mida ala pakub. „Näha on sissepääsud maa-alusesse parklasse minekuks ning parklasse sõiduks. Tekib ettekujutus Alar Kotli poolt planeeritud lõplikust ja seni ellu viimata kiriku väljanägemisest ning uue juurdeehituse paiknemisest. Samuti saame aimu kontsertmaja fuajeest ja kõige kuninglikumast kohast – saalist oma esialgses kehandis ning võimalikult autentselt. Piilume ka kammersaali," kõneles Pärna videost. 3D-videoklipi autor on Siim West.

„Unistame ja tegutseme! Lääne-Virumaa väärib kindlasti oma muusikakirikut," märkis Rakvere linnapea.

Triin Varek
Rakvere linnapea