Rakvere linna ja valla ühine kriisikomisjon arutas koroonaviirusega seonduvat

Rakvere Linnavalitsus/Rakvere Vallavalitsus
Pressiteade
12. märts 2020

Täna toimus Rakvere linna ja valla ühise kriisikomisjoni korraline koosolek, kus Maido Nõlvak andis ülevaate 5. märtsil toimunud elanikkonnakaitse koostööseminarist. Räägiti ka selleks aastaks planeeritud kogukonnaõppustest ja arutati tööplaani tegevusi. Erakorralise päevakorrapunktina käsitleti koroonaviiruse levikuga seonduvat.

Rakvere vallavanem Maido Nõlvaku sõnul otsustas Rakvere vallavalitsus oma 11. märtsil toimunud istungil ära jätta kõik vallavalitsuse ja allasutuste väliskülaliste vastuvõtud ning töötajate välislähetused kuni olukorra normaliseerumiseni. Samuti jäävad ära kõik kooliõpilaste ekskursioonid välisriikidesse. Valla haridusasutustele on edastatud Terviseameti juhised, mille rakendamisel võib hea näitena tuua Uhtna Põhikooli, kus koolivaheajal välismaal viibinud õpilased on 14 päeva kodus.

Rakvere linnapea Triin Vareku sõnul ei ole eriolukorrad meie jaoks tavapärased, kuid kui olukord seda nõuab, siis on kõige olulisem jälgida antud juhiseid ja neid täita. „Juhised ei ole juhuslikud, vaid oluline meede viiruse leviku tõkestamiseks. Ja viiruse leviku tõkestamine sõltub meist igaühest. Haiguskahtluse korral tuleb pöörduda oma perearsti poole ja jääda koju," paneb Varek kõigile südamele. „Soovitan ettevõtete juhtidel jälgida töötajate tervist ja panna neile südamele, et kui kellelgi avalduvad mingid haigestumise tunnused, võimaldataks neile kodukontorit ja kaugtööd, kui töö seda lubab. Mõistlik on praegu vähem ringi liikuda ja rohkem kodus püsida," lisas Varek.

Maido Nõlvak soovitab suhtuda Terviseameti poolt antud käitumisjuhistesse täie tõsidusega. „Kõik soovitused on antud täitmiseks. Igaühe panus loeb!" märkis Nõlvak.

Kriisikomisjoni koosolekul arutati ka lisategevuste elluviimise suurendamise vajalikkust eakamate ja sotsiaalselt vähekindlustatud isikute abistamiseks.

Triin Varek rõhutas, et iga kodaniku kohus on teatada abivajavast inimesest. „Praegu on käes olukord, kus tuleb üles näidata veel suuremat tähelepanu ja hoolivust. Ärge unustage vanemaealisi sugulasi ja sõpru, tehke need kõned ja küsige, kuidas on nende tervislik olukord või kas nad vajavad abi," märkis Varek.

Rakvere linnapea sõnul korraldab Rakvere linnavalitsus täna ka erakorralise istungi. „Plaan on tühistada nii linnavalitsuse kui allasutuste töötajate lähetused, ekskursioonid ja kohtumised välisriikide esindajatega kuni olukorra stabiliseerumiseni ja uute juhiste saabumiseni Terviseametilt. Rakvere Reaalgümnaasium on iseseisvalt vastava otsuse juba eile kooli ekskursioonide osas näiteks teinud," rääkis Varek.

Kriiskomisjon palub kõigil järgida Tervisameti soovitusi seoses uue koroonaviiruse COVID-19 puhanguga.

Soovitused:

• Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja sümptomitega inimestega kontaktist hoidumine.
  • Palaviku, köha või hingamisraskuste korral küsi nõu perearstilt või perearsti nõuandeliinilt 1220 ja maini, kui oled saabunud viimase 14 päeva jooksul riskipiirkonnast või oled kokku puutunud koroonaviirusesse haigestunuga.
  • Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida, võimalusel mitte minna tööle ega kooli ning selles vahemikus palaviku, köha või hingamisraskuse esinemisel võtta kohe ühendust arstiga. Riskipiirkondade kohta saad infot: www.terviseamet.ee/riskipiirkonnad
  • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Tavapäraselt kaasneb koroonaviirusega palavik, köha ja/või hingamisraskused ning see levib inimeselt inimesele piisknakkuse (köhimise ja aevastamise), samuti saastunud pindadel olevate pritsmete ja käte kaudu.
  • Ajakohase info koroonaviiruse kohta leiad aadressilt: www.koroonaviirus.ee

Triin Varek
Rakvere linnapea