Rakvere linna aastavahetuse ilutulestik pakub vaatemängulise etenduse

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
27. detsember 2019

Uut aastat tervitav tulevärk pakub Rakvere linna elanikele ja külalistele kaheksa minutit kestva uhke etenduse, mis lennutatakse taevasse traditsiooniliselt Rakvere linnusest.

Rakvere linna ilutulestikku tulevad igal aastal imetlema tuhanded inimesed kogu maakonnast ja lõviosa vaatemängu maksumusest on läbi aastate katnud kohalikud ettevõtjad.

Ilutulestiku korraldaja, Pyrocom OÜ müügijuhi Anneli Uueküla sõnul koosneb tänavune saluut mitmest erinevast koreograafiast. „Me ei poolda kunagi pikaks venitatud sõud, vaid intensiivset, stiilset etendust. Lõpptulemuseks on terviklik vaatemäng, mitte lihtsalt järjest taevasse lennutatud efektid," lubab Uueküla.

Rakvere linnapea Triin Varek kutsub linlasi sel aastal üles loobuma eraviisilise ilutulestiku tegemisest, kuna sageli kogu pühadeaja vältav rakettide laskmine elumajade vahel tekitab linnaruumis palju müra ja rohket stressi loomadele.

Ühtlasi paneb linnapea rahvale südamele, et kuna sel aastal on Vallimäel käimas suuremahulised ehitustööd, on juurdepääs tavapärastele vaatluskohtadele kohati piiratud. „Seega soovitame varuda aega ja oma liikumine läbi mõelda. Täpselt uusaastaööl algav saluut on hästi vaadeldav igalt poolt, kust linnus kätte paistab," lisas Varek.

Teate koostas:
kommunikatsioonispetsialist