Rakvere linn kutsub Soolikaoja avastama

Pressiteade
4. detsember 2020

Täna keskpäeval toimus Rakvere linnas Soolikaoja avastusraja avamisüritus. Nüüdsest saavad kõik huvilised mobiiltelefoni abil orienteeruda ja uut matkarada avastada.

Sündmuse avasid Rakvere linna ja Keskkonnaministeeriumi LIFE IP CleanEST projekti esindajad. Matkale suundudes ületasid osalejad pidulikult Soolikaoja avastusraja nimega tituleeritud "stardijoone".

"Rakvere Soolikaoja vahva avastusrada on valmis saanud. Raja läbimine on jõukohane igale linlasele, nii noorele, kui eakale. Eriti sobib rada peredele, sest seal saab proovile panna nii nutiseadmete kasutamise oskust kui ka teadmisi Rakvere looduskeskkonna ja linna läbiva Soolikaoja kohta," rääkis Rakvere abilinnapea Andres Jaadla.

Matkaraja läbimiseks on vajalik mobiiltelefon ja internetiühendus. Juhtnöörid leiab raja alguspunkist Silla tänavalt Süstatiigi juurest ja rada läbides on võimalik proovile panna oma teadmised kohalikust loodusest ja Soolikaojast.

Rakverest läbi voolava Soolikaojaga on võimalik lähemat tutvust teha ühe kilomeetri ja 200 meetri pikkusel avastusrajal, mille läbimiseks kulub orienteeruvalt pool tundi.

Andres Jaadla
Rakvere abilinnapea