Rakvere linn astub samme Arvo Pärdi muusikamaja ehitamiseks

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
14. juuli 2020

Teisipäeval, 14. juulil algusega kell 15.00 toimub Rakvere Linnavalitsuse valges saalis Arvo Pärdi nimelise muusikamaja projekti tutvustamine koos sihtotstarbelise annetuskonto avamisega.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on tänasel päeval Rakvere linna prioriteet Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitamine. „Rakvere linna jaoks on tegemist jaoks väga ambitsioonika ettevõtmisega. Et meie unistust ellu viia, oleme sõlminud 2018. a maestro Pärdiga tema nimekasutuslepingu, oleme koostanud ning 2019. a uuendanud muusikamaja ehitusprojekti," loetles ta.

Eskiis: Arvo Pärdi muusikamaja.

Linnapea tõdes, et Rakvere on valmis ehitusega alustama, kuid kuna kogu ehitus läheb maksma hinnanguliselt 14 miljonit eurot, ei ole seda linnaeelarve võimalusi arvestades võimalik ellu kutsuda ilma toetusteta ja seega otsib linnavalitsus muusikamaja ehitamiseks aktiivselt lisarahastust. „Sellest tulenevalt on Rakvere linn esitamas 25. augustil riigikogu kultuurikomisjonile taotlust ettepanekuga nimetada Arvo Pärdi nimeline muusikamaja Rakveres riiklikult tähtsate kultuuriehitiste nimekirja ning toetada muusikamaja ehitamist Kultuurkapitali vahenditest järgnevatel aastatel," rääkis Varek.

Rakvere linnapea Triin Varek: „Unistus Pärdi muusikamaja valmimisest on kohaliku kogukonna jaoks väga oluline. Meie poole on pöördunud linnakodanikke ja ettevõtjaid, kes on tundnud huvi, kuidas nad saaksid Arvo Pärdi muusikamaja valmimisse panustada. Täna saame me öelda, et Rakvere linn avab sihtotstarbelise konto ainult selle projekti annetusteks."

Rakveres koolis käinud maestro Arvo Pärdi nimelise muusikamaja rajamise temaatikaga hakati maakonnakeskuses tegelema juba enam kui kümmekond aastat tagasi.

2009. aastal Rakvere linnavalitsuse poolt korraldatud arhitektuurivõistlus, mille abil sooviti leida ideelahendus Rakvere Vabaduse platsi planeerimiseks ja Pauluse kiriku restaureerimiseks, kujunes taasiseseisvunud Eesti üheks suuremaks. Laekus 136 võistlustööd maailma eri nurkadest alustades kodumaast ja teistest Euroopa riikidest kuni lõpetades India, Tšiili, USA, Kanada, Jaapani ning Hongkongiga.

Triin Varek
Rakvere linnapea