Rakvere keskväljakul avatakse heade soovide puu

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
16. jaanuar 2020

Reedel, 17. jaanuaril kell 17.00 avatakse Rakvere keskväljakul unikaalne valgusinstallatsioon, ligi tuhandest õrnast ja läbipaistvast valgustorust koosnev heade soovide puu mille kohal hõljub sume valgustatud uduloor.

Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi sõnul on soovide puu Rakverre toomise eesmärk tuua linnaruumi helget ja heade soovide valgust. „See on valguse võit pimeduse üle," nendib Miltop tänavusele lume- ja valgusevaesele talvele viidates.

Idee autori Kristiina Kirseli sõnul võib tänapäeval juhtuda, et pole julgust unistada või pole selleks lihtsalt mahti. „Sellesse valguse lummavasse kütkesse jõudes, peatu hetkeks, võta aega ja unista, unista suurelt, lase mõttel minna kaugele –kaugele, sõnasta see ja pane kirja ning usu, et iga unistus võib saada reaalsuseks," soovitab Kirsel. Valgus pimeduses loob romantikat, annab lootust ja juhatab teed talvest kevadesse.

Silmailu pakkuv ja meeleolu loov valgusinstallatsioon jääb linlastele ja Rakvere külalistele imetlemiseks üles kuni veebruari lõpuni.

Muinasjutuline, ligi tuhandest läbipaistvast torust koosnev valgusinstallatsioon loob meeleolu Rakvere keskväljakul kuni veebruari lõpuni. (Foto: Kristiina Kirsel).

Valgusinstallatsioon jõudis Rakvere keskväljakule Tallinnast Kanuti aiast, kus seda sai imetleda nelja päeva vältel jaanuari alguses.

Rainer Miltop
Rakvere abilinnapea