Rakvere bussiootepaviljonid said „2+2“ ja „#püsikodus“ teavituse

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
21. aprill 2020

Tähelepanelikud linlased on vast juba märganud Rakvere bussiootepaviljonidel kevadises võtmes kujundatud „2+2" ja „#püsikodus" sõnumitega välireklaame.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on tegemist jätkuga märtsi lõpus bussipeatustes ülal olnud välireklaamidele. „Kui kampaania esimeses osas jagas linnavalitsus elanikele eesti- ja venekeelset infot ja käitumisjuhiseid seoses koroonaviiruse COVID-19 puhanguga, siis sedakorda otsustati keskenduda eriolukorras kehtestatud reeglite „2+2" ja „#püsikodus" sõnumitele, mis on nutikalt seotud eesti vanasõnadega," rääkis linnapea.

Rakvere linna bussiootepaviljonidel olev välireklaam tuletab meelde eriolukorra reegleid. Foto: Kristel Mänd.

Linnakunstnik Marju Püümetsa sõnul on saabunud kevad ja ühes sellega linnulaul, lilleõied, soe päike jne. „Rõõmusõnum, mida sooviks linnarahvaga jagada, kuid me ei tohi seetõttu ka hooletuks muutuda," märkis Püümets. „Võtame kevade vastu veidi teisiti, rõõmsalt koos perega. Hoolime üksteisest ja oma tervisest võib-olla veidi rohkemgi kui tavaliselt. Austame teisi, kui väljas käime ning hoiame kahemeetrist vahet. Naudime seda aega, mida saame kodus perega veeta. Oleme ikka nutikas rahvas, vanasõna igaks olukorraks olemas,"  lisas linnakunstnik.

Kahepoolsed välireklaamid on üleval kümnes bussipeatuses üle terve linna.

Linnavalitsus paneb kõigile linlastele südamele, et viiruse leviku tõkestamisele saab igaüks kaasa aidata.

Triin Varek
Rakvere linnapea