Pauluse kalmistult varastati järjekordne prügikonteiner

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
3. aprill 2020

Esmaspäeva hommikul avastas Rakvere linna kalmistuid hooldava Rakvere Linnahoolduse töötaja, et Pauluse kalmistult on varastatud üks rohelist värvi 240-liitrine plastikust prügikonteiner ja teisel konteinerite paaril on ära võetud lukud ja kett.

See oli juba viies prügikonteiner, mis viimase kahe aasta jooksul Pauluse kalmistult varastatud. Kusjuures konteinerid on kalmistul kinnitatud kettidega ja markeeritud silmatorkava eritähistusega nagu näha juuresoleval fotol.

„See on ennekuulmatu alatus. Kes küll varastab kalmistult? Olukorras, kus peame hetkel nii paljude muude muredega tegelema, on selline vargus ääretult häiriv. Tegemist on linnavaraga ja kalmistu on püha paik. Minu hinge küll ei mahu, kes on võimeline üldse kalmistult midagi omastama. Häbi!" lausub Rakvere linnapea Triin Varek nördinult.

„Mul on suur palve kõigile inimestele, kes sellest vargusest midagi teavad või juhtuvad nägema kuskil fotol kujutatud prügikonteinerit - palume sellest teada anda linnavalitsuse üldtelefonile 322 5870," ütles linnapea.

Ühe konteineri vargusega tekitatud kahju kogusumma on ligikaudu 80 eurot. Rakvere linnavalitsus on teinud politseile avalduse algatamaks juurdlus varguse asjaolude selgitamiseks.