Linnapea pöördumine koolivaheajaks

16. oktoober 2020

Kätte on jõudnud sügisene koolivaheaeg, mil paljud pered tavatsevad siirduda traditsioonilisele puhkusereisile välismaale. Arvestades tänavust koroonaviiruse pandeemiat, kutsun kõiki lastevanemaid käituma vastutustundlikult ja tungivalt loobuma sel sügisel välisreisidest, et takistada omalt poolt viiruse võimalikku levimist.

Palume kindlasti arvestada, et välisreisiga kaasneb lisaks viiruseohule ka Eestisse naastes kohustuslik kodune eneseisolatsioon, mis pikendab tuntavalt koolitööst või lapse lasteaiast eemalolekut. Soovime ju kõik, et ka pärast vaheaega saaks õppetöö jätkuda kontaktõppe vormis, kuid olukord võib nakkusohu kasvades kiirelt muutuda. Kool ja õpetajad soovivad kindlasti olla abiks, et õppetöö saaks jätkuda tavapärases rütmis ja juhul kui teil on reis plaanis, palun kindlasti teavitada klassijuhatajat ning reisilt naastes järgida Terviseameti nõudeid (testi sooritamine viiruse välistamiseks, eneseisolatsioon jms). Lisainfot leiate Terviseameti kodulehelt.

Peale reisimise leidub palju teisi toredaid võimalusi vaheajal lastega koosolemiseks ja tegutsemiseks. Ka minul on oktoobris nädal puhkust, mille soovin veeta oma perega ja natuke Eestis ringi sõita. Kuigi ka kodumaal ei ole nakatumine välistatud, on siin oht siiski väiksem ning võimalik ennast ja oma lähedasi hoida, jälgides juba kevadest tuttavaid reegleid.

Hoiame üheskoos viiruse eemal!

Soovin teile kõigile kaunist sügist ja olge terved!

Triin Varek
Rakvere linnapea