Rakvere keskväljaku stendidel tutvustatakse tänavusi juubilare

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
20. juuni 2020

Täna paigaldati Rakvere keskväljakule uhiuued stendid, kus üleval põhjalik tutvustus ja fotod tänavuste juubilaride kohta: Rakvere rahvamaja 100, maestro Arvo Pärt 85, Rakvere Teater 80, Rakvere Muusikakool 75.

Rakvere linn soovis lisaks juubelilippudele tuua linnapildis esile ka juubilaride sünniloo ja kujunemise läbi pikkade aastakümnete.

Nii valmisidki Rakvere linnakunstnik Marju Püümetsa sõnul multifunktsionaalsed, valgest betoonist alused, mille külge on kinnitatud iga juubilari tutvustav tekst koos fotodega. „Nüüd saavad linlased ja külalised sisuka ülevaate, miks me tänavu juubilaride väärikaid sünnipäevi tähistame," lisas ta.

Linnakunstniku sõnul on stendid teisaldatavad ja väga funktsionaalsed, seal saab näidata erinevaid välinäitusi. Septembris, Arvo Pärdi juubeli eel valgustatakse need leedvalgustitega, et info oleks hõlpsasti loetav ka hämaral ajal.

Multifunktsionaalsed, valgest betoonist alustee külge on kinnitatud iga juubilari tutvustav tekst koos fotodega. Foto: Kristel Mänd.

Stendid valmistas RK Looming.

Enne koroonaviiruse puhangut jõudis oma juubelit tähistada Rakvere teater. Muusikakooli ja rahvamaja juubelipidustused lükkusid koroonaviiruse ja eriolukorra tõttu edasi sügisesse. Septembris tähistatakse mitmete sündmustega ka Rakvere linna aukodaniku maestro Arvo Pärdi juubelit.