5.06.19


 

Tule Eesti Saunafestivalile Rakverre!

8.-9. juunil toimub Rakvere keskväljakul esmakordselt uus ja eriline sündmus - Eesti Saunafestival, kuhu ootame saunasõpru ja eriliste sündmuste nautijaid üle ilma - suuri ja väikeseid, peresid ja sõpruskondi.

Eesti Saunafestivali eesmärgiks on väärtustada ja tutvustada Eesti saunakultuuri. Ikka selleks, et saunakultuur leviks, kasvaks, areneks ja saunatamine oleks au sees ka tulevikus.

Kahel päeval toimuval festivalil köetakse külastajate jaoks Rakvere linnasüdames, keskväljakul, kuumaks ligi 20 eriilmelist ja eri tüüpi sauna. Lisaks muusika, saunarituaalid ja rõõmsate inimeste sagin saunast sauna. Üks tõeline suveelamus väge täis linna südames.

Eesti Saunafestivalil on kohal tuletõrjeautosse ehitatud suitsusaun, saunabuss, vesimassaažidušiauto, Eesti suurim telksaun, haavalaastudest saunamaja paatsaun, vanasse sõjaväeautosse ehitatud saun, kümblustünniauto, kadakasaun, tünnisaunad ja mitmed teised erilised "kuumad majad".

Festivaliala on piiratud kahemeetrise piirdega, et tagada osalejatele mõnus ja eraldatud atmosfäär, viibides samas otse linnasüdames kõikide muude ettevõtmiste keskel. Kohapeal on tagatud toitlustuse võimalus, paki- ja riidehoiud. Samuti riietustelgid ja loputamisvõimalus. Mängib muusika, sahisevad vihad ja on võimalus  osa saada saunaprotseduuridest ning saunarituaalidest kuulsate saunameistrite juhtimisel. Pere pisematele pakub tegevust Põhjakeskuse Mängumaa.

Eesti Saunafestival avatakse 8. juuni hommikul Rakvere Keskväljakul.

Sissepääs festivalialale:

L 08.06 kell 11-23

P 09.06 kell 10-18


Eesti Saunafestivali päevapiletid on müügil Piletilevis. Piletid eelmüügis kuni 7.06.

Ürituse toimumise ajal saab pileteid osta kohapealt. Kohapeal on hinnad kallimad! Pileteid on piiratud hulgal.
 

10 asja mida peaksid teadma Eesti Saunafestivalile tulles:

 

  1. Kogu festivaliala on piiratud 2 meetri kõrguse piirdega, et tagada osalejaile mõnus ja eraldatud atmosfäär.
  2. Kohapeal on olemas toitlustusala, karastavad joogid ja külm õlu, et saunakülastuste vahepeal end keelekaste ja kehakinnitusega kosutada.
  3. Tasuta riide- ja pakihoid.
  4. Riietustelgid ja loputamisvõimalus.
  5. Mängib meeleolukas muusika, toimuvad auhinnamängud ja loosimised.
  6. Võimalusi osa saada saunaprotseduuridest ja kogeda saunarituaale kuulsate saunameistrite ja avaliku elu tegelaste juhtimisel.
  7. Pere pisematele pakub tegevust Põhjakeskuse Mängumaa.
  8. Päevapilet tagab võimaluse viibida festivalialal kogu päeva jooksul.
  9. Võta kaasa head sõbrad ja varu aega, et jõuaksite erinevate saunadega rahulikult tutvust teha ja kogeda selle suve erilisemat elamust!
  10. Eelmüügist saadavad piletid on soodsamad: www.piletilevi.ee

 

Lisainfo: 

Erkki Leek
Eesti Saunafestivali projektijuht
Mob +372 5661 0001
e-post erkki.leek@rakvere.ee