Rakvere tiike puhastatakse tänavu teist korda

Pressiteade
11. august 2021

Tänavune erakordselt kuum suvi on põhjustanud Rakvere madalapõhjalistes tiikides veetaimede jõulise kasvu, mistõttu viis Rakvere linnavalitsus läbi pakkumismenetluse linna tiikide veealuste ja -pealsete taimede teistkordseks niitmiseks.

Linnaaednik Anu Otsma rääkis, et tavapäraselt puhastatakse Rakveres tiike üks kord aastas ja tänavu tehti seda maikuu lõpus. „Kuid erakordsete ilmaolude tõttu tuli sel aastal veepeegli puhtana hoidmiseks ja veekogude seisukorra parendamiseks teha ka teistkordne veetaimede niitmine. Rakvere tiigid on madalad, valgus- ja toitaineterikkad ning pikaajaline kuumus pani veetaimed vohama," selgitas linnaaednik.

Sel nädalal alanud veetaimede niitmistöid tehakse kokku viies kohas. Rahvaaia ja Kirikupargi tiikides, Silla tänaval asuvas Süstatiigis, L. Koidula tänaval asuva Supeluse pargi ja Allika ning Karja tänava ristis asuva Allika pargi tiikides.

Enne tööde algust kontrollitakse üle kaldataimestik, et mitte häirida lindude pesitsust. Maha niidetud taimed kogutakse veest kokku, ladustatakse kaldale ja peale nõrgumist viiakse jäätmekeskusesse komposteerimisele.

Puhastustöid teostab OÜ Preisor.

Anu Otsma
linnaaednik