Rakvere koolidele hangitakse uut mööblit

Pressiteade
27. august 2021

Sel sügisel saavad Rakvere linna munitsipaalkoolide 1.-9. klasside õpilased rõõmustada uue koolimööbli üle. Esimene partii pinke ja laudu jõudis klassiruumidesse augusti viimasel nädalal. Ligikaudu 1500 õpilasele mõeldud funktsionaalsed ja kaasaegsed mööblikomplektid saavad kogumahus paika oktoobri lõpuks.

Linnavalitsuse hariduse peaspetsialisti Vilja Messeri sõnul on tegemist märgilise ettevõtmisega, sest uut koolimööblit on Rakveres pikalt oodatud. Ettevalmistustöö algas juba 2019. aastal kohtumistel kooli esindajatega. Selle aasta märtsi alguses kuulutas linnavalitsus välja riigihanke koolimööbli ostuks Rakvere linna koolidele.

„Hetkel on koolides kasutusel veel suurel hulgal aastakümneid tagasi Rootsist saadud lauad ja toolid, millest paljudel valmistamisaastaks 1968," nentis Vilja Messer.

Linnapea Triin Vareki sõnul oli algselt plaanis koolimööbli hange läbi viia kahes etapis. Kuna 2020. aasta kevadel ei olnud koroonasituatsioonis kindlust, mis saab täpselt linna tulude laekumistega ja kas on vaja hakata rohkem kokku hoidma, lükati hanke esimene etapp edasi ja sestap tehti uue mööbli soetus sel aastal korraga. „Igati mõistlik on koolidele ühiselt mööblit hankida, sest suurema koguse korral saab ka soodsamat hinda. Suur rõõm, et teema, mis tõstatus juba minu abilinnapeana ametis oleku ajal, on lõpuks jõudnud positiivse tulemuseni ja samas on see ka näide, et avalikus sektoris võivad asjade lahendused teinekord pikemalt aega võtta. Igal juhul on see suur samm ja märkimisväärne investeering linna haridusvõrgus õpikeskkonna parendamiseks," märkis linnapea.

Välja vahetatakse linna kolmes koolis - Rakvere Gümnaasiumis, Rakvere Põhikoolis ja Rakvere Reaalgümnaasiumis – käivate õpilaste mööbel 1.-5. ja 6.-9. klasside ulatuses.

Õpilased saavad individuaalsed rühmatööks kohandatavad lauad ja toolid. Uus koolimööbel on ergonoomiline ja standarditele vastav. „See on mööbel, mis kasvab lapsega," märkis hariduse peaspetsialist. Mööbel annab võimaluse nii laudu hajutada kui ka üksikute laudade kokkutõstmist, moodustades suuremaid rühmatöölaudu. Samuti saab seda lihtsalt ringi liigutada nii erinevate klassiruumide kui ka koolide vahel.

Uue koolimööbli maksumus on 155 700 eurot (millele lisandub käibemaks) ja selle toodab ning paigaldab OÜ Pixner.

Rakvere Reaalgümnaasiumi direktor Martti Marksoo:

„Kindlasti on koolidel uue õpilasmööbli üle väga hea meel, sest nt reaalgümnaasiumis on ligi pool praegu kasutusel olevast õpilasmööblist üle 40aastane Rootsi humanitaarabi. Meil saavad uued lauad-toolid üle 650 õpilase."

Rakvere Gümnaasiumi direktor Riina Veidenbaum:

„Ootame meie mõlemas majas uut koolimööblit pikisilmi. Hanke ettevalmistamisel esitasime omapoolsed ettepanekud. Heameelt teeb teadmine, et kooli omanik hankis erikujulise lauaplaadiga kvaliteetseid üksiklaudu, mida saab kergesti rühmatööks kokku tõsta. Meie kooli Tallinna tänava koolimajas saavad 1.-4. klasside 290 õpilast ja 5. klasside 70 õpilast uued lauad ja toolid. Vabaduse tänava koolimajas lähevad uuendamisele 6.-9. klasside 300 õpilase lauad ja toolid. Esimesed komplektid saabusid Vabaduse tänava koolimajja augusti lõpus. Algava õppeaasta jooksul loome 1.-9. klasside õpilastele ka koolimööbli osas igati kaasaegse õpikeskkonna. Usume ja loodame, et õpilased hoiavad oma uut mööblit hästi."

Rakvere Põhikooli direktor Lea Pilme:

„Uut mööblit on väga vaja, sest üks osa Põhikooli klassimööblist on veel sellest ajast kui kool 1994. aastal taasavati. Siis sai maja sisustatud suures osas Rootsi abist saadu kasutatud laudade ja toolidega. Oleme ikka tasapisi saanud välja vahetada mõne klassi mööblit ja täiesti uus on eriklasside sisustus. Seega rõõmustavad uued õpilaslauad ja –toolid enamust meie kooli 220 õpilasest."

Vilja Messer
hariduse peaspetsialist