11.11.2021 – 25.11.2021. a on Rakvere Linnavalitsuses, Lai tn 20, Piiri tn 8d ja Piiri tn 8e kinnistute ning Piiri tn 8 // Päikese tn 8 kinnistu osalise detailplaneeringu avalik väljapanek

Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on rajada planeeritavale alale jalgpallihall, koos sinna juurde kuuluva harjutusstaadioni ja parkimisalaga. Detailplaneeringuga tehakse ettepanek muuta olemasoleva katastriüksuste piire. Lisaks määratakse krundile täiendav ehitusõiguse ametikooli praktikahoone-remonditöökoja rajamiseks.

Muuhulgas määratakse detailplaneeringuga arhitektuur-ehituslikud tingimused, lahendatakse juurdepääsuteed, lahendatakse liikluskorraldus, seatakse haljastuse, heakorra ja keskkonnakaitselised põhimõtted.

Kavandatav tegevus ei kuulu keskkonnamõju hindamise ja -juhtimise seaduses loetletud tegevuste hulka, mille puhul oleks vajalik kaaluda keskkonnamõjude eelhindamist.

Rakvere linna üldplaneeringu kohaselt on planeeritava maaala juhtotstarve ühiskondlike ehitiste ala. Planeeritav maakasutuse otstarve saab olema 100 % ühiskondlike ehitiste ala, seega ei ole tegemist üldplaneeringut muutva detailplaneeringuga.

Planeeritav ala on suurusega u 58 000 m².

Detailplaneeringu materjalid on kättesaadavad ka elektroonselt Rakvere Linnavalitsuse kodulehel.

26.11.2021 korraldab Rakvere Linnavalitsus kell 16.00 Piiri tn 8d ja Piiri tn 8e kinnistute ning Piiri tn 8 // Päikese tn 8 kinnistu osalise detailplaneeringu avaliku arutelu.

Arutelu toimub Rakvere Linnavalitsuses Lai tn 20, II korrusel, suures saalis.

Dokument