Valimisjaoskondade tegevus Riigikogu valimistel

21.-24. veebruar 2019 toimub eelhääletamine riigi valimisteenistuse määratud jaoskonnas, mis asub Lääne-Virumaa Keskraamatukogus Lai 7. Siin saavad hääletada kõik valijad olenemata elukohast. Jaoskond on avatud kell 12-20.

25.-27. veebruar 2019 toimub eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades. Jaoskonnad on avatud kell 12-20. Rakvere linnas on valimisjaoskondade hääletamisruumide asukohad järgmised:

• valimisjaoskond nr 1 - valimisjaoskond ja hääletamisruum asuvad Rakvere Kultuurikeskuses asukohaga F. R. Kreutzwaldi 2, Rakvere linn;

• valimisjaoskond nr 2 - valimisjaoskond ja hääletamisruum asuvad Lääne-Virumaa Keskraamatukogus asukohaga Lai 7, Rakvere linn;

• valimisjaoskond nr 3 - valimisjaoskond ja hääletamisruum asuvad Rakvere Gümnaasiumis asukohaga Vabaduse 1, Rakvere linn;

• valimisjaoskond nr 4 - valimisjaoskond ja hääletamisruum asuvad eelhääletamise päevadel Lai 20 (Rakvere Linnavalitsuse hoones) ja valimispäeval Rakvere Ametikoolis asukohaga Piiri 8, Rakvere linn.

Väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda korraldavad eelhääletamist valimisjaoskonnad nr 2 ja 4. Valijad, kelle elukoha andmed on rahvastikuregistrisse kantud Rakvere linna täpsusega, saavad hääletada valimisjaoskonnas nr 2.

3. märts 2019 on valimispäev. Jaoskonnad on avatud kell 9-20. Hääletada saab ainult elukohajärgses valimisjaoskonnas.