Tänasel maagilisel kuupäeval abiellub Rakvere linnavalitsuses rekordarv paare

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
20.02.2020

„Tänane maagiline kuupäev – 20.02.2020 on meie perekonnaseisuametnike jaoks väga eriline päev, kui abiellub rekordiliselt 9 paari. See on meie majas seni suurim sõlmitud abielude arv ühel päeval," märgib linnavalitsuse perekonnaseisuametnik Terje Pärnasalu.

Kui tavapäraselt kuulub pakaseline veebruar pulmakuudest pigem madalhooaega, on tänavune küünlakuu noorpaaride arvu Rakvere linnavalitsuses hoopis tublisti kasvatanud.

2020. aasta veebruaris sai abiellumiseks valida mitmeid maagilisi numbrikombinatsioone - 02.02.2020, 20.02.2020 või 22.02.2020. Samuti tunti suuremat huvi astuda abiellu kõigi armunute suurel pühal, 14. veebruaril.

Rakvere linnavalitsuse perekonnaseisuametniku Terje Pärnasalu sõnul sõlmib linnavalitsuses veebruarikuus abielu 18 paari, neist maagilistel päevadel 13 paari. Lisaks viivad laulatusi läbi vaimulikud ja abielusid sõlmivad ka notarid, mis suurendab abiellujate arvu veelgi.

31 aastat Rakveres perekonnaseisuametnikuna töötanud Pärnasalu sõnul on igal ajastul olnud oma lemmikkuupäevad. „Praegu moes olev numbrikombinatsioonide otsimine tekkis sajandivahetusel kui aastaarv algas 20.... Toona olid populaarsed 06.06.2006, 07.07.2007, 08.08.2008, 09.09.2009 jne. Viimased aastad ei ole võimaldanud maagilisi kombinatsioone eriti tuletada, nii et olgu tervitatud aasta 2020, mis seda taas teha laseb," rõõmustab staažikas perekonnaseisuametnik.

Lisaks maagilistele kuupäevadele meelitavad abielluma ka muud tähtpäevad ja kalendripühad.

1980ndate lõpus ja 1990ndatel muutus populaarseks abiellumine jõululaupäeval. Küllap soosis jõulumeeleolu ja päeva hardus ka romantikat ja pulmi. Nii abiellus 1988. aasta ja 1992. aasta 24. detsembril Rakveres 10 paari. Pikapeale jäid jõuluabielud siiski soiku. „Arvan, et inimesed hakkasid teadvustama - pühad on pühad ja pulm on pulm," leidis Pärnasalu.

Samas on vana-aasta õhtul abiellumise vastu alati huvi tuntud, ehkki tänapäeval vähem. Vanade arhiividokumentide põhjal oli vana-aastaõhtu pulmapäevana kõige populaarsem 1960ndatel aastatel. „Rekord, mille leidsin, oli 1963. aasta, kui Rakveres abiellus aasta viimasel päeval 18 paari," jutustas Pärnasalu.

Terje Pärnasalu ema Silvy Tihti, kes töötas Rakvere perekonnaseisubüroos ligi 40 aastat, on meenutanud, et ühel vana-aasta viimasel päeval hakkasid nad pulmadega hommikul peale ja lõpetasid siis, kui õues juba esimesed raketid taevasse lendasid. Korra läinud aasta viimasel päeval suures saginas elektergi ära, nõnda sõlmiti viimased paarid abiellu küünlavalgel.

Iga põlvkond on järgmisest erinev, nii muutuvad ka abiellujate soovid ja valikud. Tänapäeval on valikuid palju – võib abielluda maagilisel või täiesti tavalisel kuupäeval, teha suure pulmapeo või lausuda jah-sõna ka kahekesi kasvõi esmaspäeva hommikul kell 8 linnavalitsuse kabinetis. Tähtis on abiellumine ise.

„Kallid paarid, kes te peate pulmaplaane - seadke aga sammud linnavalitsusse, ootame teid. Aasta 2020 on alles noor ja kindlasti leiate endale meie juures sobiva kuupäeva ka järgnevatel kuudel," ütles Terje Pärnasalu kokkuvõtteks.