Tammiku tänav saab kauaoodatud kergliiklustee

Pressiteade
16. märts 2021

Rakvere linnavalitsus otsustas sel aastal valmis ehitada kauaoodatud kergliiklustee Tammiku tänavale. Ligikaudu 900 meetri pikkune teelõik loob kergliiklejaile turvalise ja mugava ühenduse Pika tänava ja Palermo terviseradade parkla vahel.

Rakvere abilinnapea Kert Karuse sõnul on linnaelanikud oodanud kaasaegse kergliiklustee rajamist Tammiku tänavale juba aastakümneid. „See on väga vajalik kergliiklustee. Antud tänavalõigu liikluskoormus on suur ja see on aasta ringi aktiivses kasutuses nii liikumisharrastajate kui talviti Palermosse suusatama suunduvate õpilaste poolt. Samuti on see tammiku taguse piirakonna elanikele oluline ühendustee kesklinnaga," nentis Karus.

Mullu suvel rekonstrueeris linnavalitsus Tammiku ja Õie tänavate ristmikuala, mille tulemusel loodi valmidus kergliiklustee väljaehitamiseks Pika tänava poole suunduval lõigul. „Nüüd jätkatakse järgmist etappi, kuid sõiduteed projekt ei puuduta, ehitatakse üksnes kergliiklustee," täpsustas Kert Karus.

Kuna kevadel algab ka Pika tänava teise etapi rekonstrueerimine, tunneb abilinnapea heameelt, et mõlema projekti tulemusena saab Pikk tänav terves ulatuses korda.

Lisaks kergliiklustee rajamisele uuendatakse antud lõigul tänavavalgustus. Ehitustööde valmides muutub nii jalakäijate kui ratturite liikumine Tammiku tänaval senisest oluliselt ohutumaks.

Läinud nädalal kuulutas linnavalitsus välja hanke ehitaja leidmiseks. Ehitustöödega plaanitakse alustada suve esimeses pooles ja kauaoodatud Tammiku tänava kergliiklustee valmib sel suvel.

Kert Karus
abilinnapea