Tähelepanu - tiigijääle minek on keelatud

Rakvere Linnavalitsus/Päästeameti Ida päästekeskus
PRESSITEADE
28.12.2018

Päästeameti Ida päästekeskus kontrollis Rakvere linnas olevate tiikide jää paksust. Muutlike ilmaolude tõttu on tiikidel olev jää väga õhuke ja kohati ka vesi lahti. Palume lastevanematel kodudes hoiatada lapsi nõrgale jääle mineku eest.

Tänasest on Rakvere linnas olevate tiikide (Rahvaaias, Kirikupargis, Kastani-Silla tänava nurgal, Karja tänaval, L. Koidula-Vee tänava vahelises pargis) juures ka hoiatavad sildid, mis keelavad jääle mineku.

Päästeamet alustas möödunud nädalal regulaarse jää paksuse mõõtmisega populaarsematel siseveekogudel, tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt.

Päästekomandod mõõdavad jää paksust vastavalt ilmastikuoludele, jää olemasolule ja seni, kuni jääolud on muutunud stabiilseks. Välja valitud siseveekogudel mõõdetakse jääd igapäevaselt hiljemalt kell 12 ning andmed sisestatakse kohe kaardirakendusse. Jääkattele tasub minna alles siis, kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit.

Läbi jää vajudes peab inimene arvestama, et jääaluse vee temperatuur on kõigest paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem. Kõige parem oleks, kui lapsed käiksid uisutamas ainult ametlikel ja turvalistel liuväljadel ning veekogude jääle omapäi ei läheks.

Päästeamet kutsub kõiki inimesi üles ettevaatlikkusele ja tähelepanelikkusele veekogude ääres viibimisel. Esimene jää võib pärast pikka ja palavat suve eelkõige lastes elevust ja uudishimu tekitada, seega palume lapsevanematel rääkida kodus üle hapra jääga seonduvad riskid ning hoida oma lastel silm peal. Kui märkad hädalist või vajad ise abi, siis tuleb esimesel võimalusel helistada hädaabi numbril 112.