Rakverre paigaldati kolm riidekonteinerit

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
6. märts 2020

Alates tänasest saavad rakverlased suunata oma seismajäänud rõivad uuele ringile. Nimelt paigaldas Rakvere linn annetuste kogumiseks linnaruumi kolm riidekonteinerit, mis paiknevad Rägavere tee ja Kivi tänava ristmikul, E. Vilde tänaval Rimi kõrval ja Tallinna tänaval Maxima kaupluse parklas.

Konteinerite tühjendamise eest kannab hoolt Humana Sorteerimiskeskus OÜ koostöös Lääne-Viru Jäätmekeskusega. Jäätmekeskus kogub konteinerite sisu vahelattu, seejärel viib Humana kogutud annetused Tallinna sorteerimiskeskusesse ning suunab need uuesti ringlusesse – kas siis müüki, annetamiseks või ümbertöötlemiseks.

Üks kolmest riidekonteinerist asub E. Vilde tänaval Rimi kõrval (Foto: Kristel Mänd).

Linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka sõnul võib konteineritesse panna terveid ja puhtaid rõivaid, jalatseid, kodutekstiili, aksessuaare (kotid, vööd) ja mänguasju. „Palume mitte tuua katkiseid,

määrdunud, niiskeid, tugeva lõhnaga ja kasutamiskõlbmatuid esemeid. Samuti ei sobi riidekonteinerisse tehnika, katkised mänguasjad, nõud, raamatud ega olmeprügi," paneb Sikka kõigile annetajatele südamele.

Annetused tuleb konteinerisse asetada kinnises kotis, nii välditakse nende määrdumist konteineri tühjendamisel.

Riin Sikka
keskkonnaspetsialist