Rakveres võõrustati külalisi Haminast

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
5. november 2019

Oktoobri lõpus viibisid Rakveres lühiajalisel visiidil külalised Soomest – Hamina linnapea Hannu Muhonen ja sealse  populaarseima suveürituse, rahvusvahelise militaarmuusika festivali Hamina Tattoo korraldaja Lassi Ikäheimo. Külalisi võõrustasid Rakvere abilinnapead Rainer Miltop ja Laila Talunik.

Tänavu kevadel külastas Haminat Rakvere linna delegatsioon, et tutvuda Haminas kasutusel oleva purikatusega. Tookord tutvustati põhjanaabritele ka Rakvere käimasolevaid projekte ja nüüd nägid külalised oma silmaga, kui kaugele Vallimäe arenduse, tervisekeskuse ja Pika tänava ehitusega tegelikkuses on jõutud. „Meie külalistele avaldasid muljet linnavalitsuse hoone, nullenergia lahendused, Arvo Pärdi kontserdimajaga seonduv," loetles Laila Talunik.

Fotol vasakult Hamina linnapea Hannu Muhonen, Rakvere abilinnapea Rainer Miltop ja rahvusvahelise militaarmuusika festivali Hamina Tattoo korraldaja Lassi Ikäheimo.

Kohtumise käigus jõuti kokkuleppeni edasise infovahetuse ja võimaliku koostöö osas, mis puudutab Vallimäe arendust. Taluniku sõnul jagavad Rakvere linnajuhid külalistega ühist arvamust, et teed-tänavad ja taristu võivad korras olla, aga kui pole kultuuri, teatrit ega muusikat, siis jääb see kõik tühjaks.

Rainer Miltopi sõnul on Hamina ja Rakvere suhteliselt sarnase suurusega linnad, Hamina oma ~20 000 elanikuga küll mõnevõrra suurem. Räägiti ka purikatuse teemal ja arutati ideed, et rahvusvaheline militaarmuusika festival võiks tulevikus laieneda ka Rakverre. „Viisime külalised Vallimäele. Hamina vabaõhuala on mõne ruutmeetri võrra suurem kui Vallimäele kerkiv. Haminas külastas viimati festivali ligikaudu 200 000 inimest. Ma arvan, et siit võib tulla päris huvitavat ja head koostööd," märkis Miltop kohtumise kokkuvõtteks.

Teate koostas:

322 5886, 510 4544