Rakveres toimub Tartu rahu 100. aastapäevale pühendatud konverents

Rakvere Gümnaasium
Pressiteade
20. jaanuar 2020

Neljapäeval, 23. jaanuaril kell 10.30 algab Rakvere Gümnaasiumis konverents „Tartu rahu 100".

Konverentsi avab Rakvere Gümnaasiumi direktor Aivar Part. Tervitustega esinevad Rakvere Linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami  ja Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi.

Peaettekande teeb ajaloolane Lauri Vahtre, kes käsitleb teemat „Tartu rahuleping – kas ainult (meie) ajalugu?". Ettekandega „Tartu rahu ja tänapäevane Eesti riigikaitse. 21. sajandi väljakutsed" esineb Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi. Ajaloolane ja ajalooõpetaja Indrek Pajur Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist kõneleb teemal, miks Vabadussõjast rääkimine on oluline. Rakvere Gümnaasiumi koolipoiste osalusest Eesti Vabadussõjas annab ülevaate ajaloo- ja ühiskonnaõpetaja, kooli vilistlane Heli Kirsi.

Sõnavõtuga osalevad ka Taani Kuningriigi suursaadik Kristina Miskowiak Beckvard, Rootsi suursaadik Mikael Eriksson ja Soome Vabariigi suursaadik Timo Kantola.

Konverentsi lõpetab paneeldiskussioon teemal „Propaganda. Sõda ja rahu 21. sajandil". Panelistidena astuvad üles riigikogu liige Marko Mihkelson; Raadio 4 peatoimetaja ja Ukraina ajakirjanike koolitaja Julia Bali ning uuriv ajakirjanik Holger Roonemaa. Paneeldiskussiooni modereerib kolumnist ja Rakvere gümnaasiumi vilistlane Hannes Rumm.

Päevakohaseid laule esitavad koolikoorid Rakvere Gümnaasiumist ja Rakvere Reaalgümnaasiumist Triinu-Liis Kulli ja Elo Üleoja dirigeerimisel. Kaastegevad RG Teatriansambli liikmed Aili Teedla juhendamisel.

Enne konverentsi algust on võimalik külastada gümnaasiumi I ja II korrusel asuvat stendinäitust, mis annavad ülevaate Rakvere Gümnaasiumi koolipoistest Eesti Vabadussõjas ja Talve- ning Jätkusõjas.

Konverentsi korraldab Rakvere Gümnaasium koostöös Rakvere linnavalitsuse ja Rakvere kultuurikeskusega.

Osalemiseks vajalik eelnev registreerumine, mida saab teha mugavalt SIIN

Teate koostas: