Rakveres saab riigi toel korda kolm tänavat ja ristmik

Pressiteade
15. jaanuar 2021

14. jaanuaril kinnitas Vabariigi Valitsus majandusminister Taavi Aasa ettepanekul kohalike omavalitsuste teede ja tänavate korrashoiu projektide toetuste nimekirja 2021. aastaks kogusummas 17,2 miljoni eurot.

Rakvere linnas toetatakse kolme objekti ehitustöid. 450 000 eurot saab toetust Ilu puiestee ning Ilu puiestee ja Fr.R. Kreutzwaldi tänava ristmiku renoveerimise projekt. Selle raames ehitatakse valmis lõik raudteeäärselt Jaama puiesteelt kuni Fr.R. Kreutzwaldi tänavani ning renoveeritakse ka ristmik ise Maidla oja sillast kuni ringteeni. Tööde tulemusel kaob lõpuks ära ka eritasandiline ühenduskoht, mis rajati ajutise lahendusena Rakvere ringtee ja viadukti renoveerimistööde aegu.

Jätkub ka ettevõtlust toetavate ligipääsuteede ehitus: Näituse tänava remondiks eraldati 100 000 eurot ja Teliku tänava ehituseks Lennuvälja tööstusalal 40 000 eurot.

„Ilu puiestee ja Fr.R. Kreutzwaldi tänava ristmiku renoveerimise järel valmib kuus aastat ehitatud uues kvaliteedis liikluskoridor Rakvere ringteelt mööda Ilu puiesteed, Jaama puiesteed ning Raudtee tänavat ja Arkna teed Kunda suunal. Näituse tänav lõpetab aga kolm aastat kestnud Moonaküla teedevõrgu korrastustööd. Loodetavasti aastateks," märkis Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami.

Mihkel Juhkami
Rakvere linnavolikogu esimees