Rakveres inspireeritakse tulevasi õpilasfirmasid

SA Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskus koostöös Rakvere linnaga soovib suurendada linna koolide noorte huvi ja tähelepanu õpilasfirmade programmi suhtes. 20. aprillil kell 10.00-15.00 toimub Rakvere Targa Maja suures saalis koolituspäev „Mina? Ettevõtja?" eesmärgiga motiveerida ja inspireerida noori ettevõtlusõppega alustama.

Noorte huvi koolituspäeval osalemise vastu on suur. Tänaseks on registreerunud juba 80 maakonna kõigi gümnaasiumide 10. klasside õpilast, kellel on potentsiaali ja huvi asutada järgmisel aastal oma õpilasfirma.

Põnev ja interaktiivse ülesehitusega koolituspäev pakub noortele võimaluse läbi praktiliste tegevuste avastada, kuidas ettevõtlikku eluhoiakut kujundada, mida maailm vajab ja kuidas end tulevikuks paremini ette valmistada, kuidas mõelda suurelt ja olla ise muutus. Päevast võtavad osa ka käesoleval õppeaastal õpilasfirmade programmis kaasa teinud õpilasfirmade liikmed Tapalt, Rakverest, Tamsalust, Kadrinast ja Väike-Maarjast, et jagada oma kogemusi ja õppetunde oma mööduva õpilasfirma aastast.

Koolituspäeva viib läbi MTÜ Ettevõtlusküla.

Ettevõtlusõpe on saanud hoo sisse kogu Eestis ja seda edendatakse viimastel aastatel kõigil haridustasanditel. Lääne-Viru Arenduskeskus edendab noorte ettevõtlikkust maakondlikul tasandil -toetades õpilasfirmasid läbi asjakohaste koolituste, motiveerivate sündmuste jms tegevuste abil. Ühelt poolt soovitakse sellega hõlbustada ja toetada olemasolevate õpilasfirmade liikmete ja nende juhendajate tööd, teisalt aga laiendada metoodika levikut piirkonnas. Nimetatud ettevõtlusõppevorm pole positiivne mitte ainult noorte konkurentsivõime ja arengu ning ettevõtlusaktiivsuse seisukohalt, vaid vastavalt hiljutiste uuringute tulemustele toetab muu hulgas noorte õpimotivatsiooni ja -tulemusi üldisemalt ka teistes ainetes.