Rakveres algavad ettevalmistused Vabaduse tänava ringi ümberehituseks

Pressiteade
24. september 2020

Teisipäeva, 22. septembri pärastlõunal toimus Rakvere linnavalitsuses esimene töönõupidamine seoses suuremahuliste ümberehituste planeerimisega tulevase Rakvere riigigümnaasiumi (L. Koidula tn 11b) ümbruses ja Arvo Pärdi muusikamaja (Vabaduse tn 4) ees oleva väljaku (Vabaduse tn 2) rajamisega.

Nõupidamisel osalesid Rakvere linnajuhid, AS-i Rakvere Soojus, AS-i Rakvere Vesi, Elektrilevi, Telia, AS-i Gaasivõrk, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja AS-i Riigi Kinnisvara esindajad.

Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi sõnul olid ühise laua taha kutsutud kõik osapooled, et rääkida läbi ja leppida kokku kõik ümberehituse tehnilised ja ajalised kriteeriumid.

„Seitse asutust oli koos, kes pidid kokku leppima, millal keegi midagi tegema hakkab. Puhas logistika, sest kõik maa-alused tööd tuleb panna järjekorda sügavuse järgi. Kes kõige põhjast hakkab tulema, kes on kõige viimane. Ja kui see osa on tehtud,  saab kõige muu ehitusega edasi minna," selgitas Miltop.

Nõupidamisel osalesid kõik osapooled, et rääkida läbi ja leppida kokku kõik ümberehituse tehnilised ja ajalised kriteeriumid. Foto: Kristel Mänd.

Abilinnapea sõnul on ettevalmistusfaasis tööde järjestamine ülimalt oluline, et ajagraafik umbe ei jookseks ja keegi kellelegi ette ei jääks.

Rakvere riigigümnaasium avab õppuritele oma uksed 1. septembril 2022 ja koolimaja ehitustegevus algab 2021. aasta juulis. „See tähendab, et selleks ajaks peame olema riigigümnaasiumi krundilt juba kõik trassid ära tõstnud. Tempo on kiire," ütles Rainer Miltop.

Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusvõrgu osakonna juhataja Indrek Riisaar avaldas heameelt tulemusliku ja konstruktiivse koostöö üle. „Ajakava on küll kiire, kuid kindlasti realistlik. Loodetavasti saame novembris toimuvatel osaluskohvikutel lähemalt tutvustada kooli projekti ka kõigile huvilistele", sõnas Riisaar.

„Rakvere riigigümnaasiumi ehitamine on nõudlik projekt, kuid oleme veendunud, et varasem kogemus ning hea koostöö meie koostööpartneritega toob edu. Tänane nõupidamine seda mõtet ka toetas," lisas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Urmas Kuslap.

Rainer Miltop
Rakvere abilinnapea