Rakvere Turismiinfokeskus on valmis abistama turismisettevõtjaid riigi toetuste nõuete täitmisel

6. mai 2020

Valitsus  on kinnitanud meetmete paketi kriisist kannatada saanud turismisektori ettevõtjate ning mikro- ja väikeettevõtjate toetamiseks kogusummas 35 miljonit eurot https://www.eas.ee/covid-19-toetused/. See tähendab, et väikeettevõtjad saavad EAS-ilt taotleda toetust, et üle elada eriolukorra aeg, kus seoses viiruse levikuga on turism majandusvaldkonnana sisuliselt peatunud ja tööd ning sissetulekut ei ole.

Rakvere abilinnapea Andres Jaadla sõnul on oluline meeles pidada asjaolu, et ettevõtte peab toetuse taotlemiseks olema registreeritud www.puhkaeestis.ee turismiteenuste andmebaasis. Et mitte jääda asjaajamisega viimasele hetkele, tasub kõikidel oma andmed puhkaeestis.ee lehel üle kontrollida. „Kui hetkel puhkaeestis.ee keskkonnas kontot ei ole, on seda lihtne kohe avalehel teha," lisas Jaadla.

Jaadla sõnul tasub olla tähelepanelik, kuna turismiteenuste pakkujatele jaotatavat raha on vaid 1,5 miljonit. Seega kehtib reegel „kes ees, see mees" ja on ülioluline, et ettevõtjate info oleks võimalikult kiiresti andmebaasis üle kontrollitud ja eesti keeles avalik. Vastasel juhul võib ettevõtja oma toetusest lihtsalt ilma jääda. Siia alla ei kuulu majutus- ja toitlustusettevõtted, nende taotlemine tuleb EMTAK koodi alusel ja ei seostu otseselt puhkaeestis.ee olemisega. Samas aga sobituvad turismiteenuse pakkuja alla FIEd, näiteks giidid, kes võivad lisada oma giidituuri teenusena puhkaeestis.ee lehele. Toetust on võimalik taotleda alates 7. maist.

„Eeldatavasti kestab taotlusvoor kuu kuni poolteist ja niikaua pakume turismiettevõtetele kõrgendatud valmisolekut ja tegutsemist antud teemal. Oleme oluline käepikendus Rakveres ja Virumaal, kes aitavad ettevõtjate taotlustingimusi täita," kinnitas Jaadla.

Rakvere Turismiinfokeskuse  administraatori Kaie Leuska sõnul on Turismiinfokeskus on valmis Virumaa turismisektori ettevõtjaid igati abistama kas telefoni 324 2743  või  e-posti teel turism@rakvere.ee ja jälgi FB lehel #wecandothis, #puhkaeestis

EAS Turismitoetused:

Andres Jaadla