Rakvere linnavalitus korraldab pakkumismenetluse Rakvere Pauluse kiriku pööningu kandekonstruktsioonide uuringu tellimiseks

Lähteülesanne Rakvere muusikamaja kiriku osa kandekonstruktsioonide uuringuteks.

Uuringute eesmärk on selgitada välja olemasolevate katusekonstruktsioonide ehitustehniline seisukord ning tugevus- ja jäikusomadused. Tööde käigus läbi viia ja välja selgitada järgmised punktid:

•    Määrata puidust katuse (pööningu) kõigi kandekonstruktsioonide asukohad ning siduda nende mõõdud kiriku seintega

•    Mõõta üles kandekonstruktsioonide elementide ristlõigete mõõtmed

•    Mõõtja üles ja määrata sõlmedes kasutatud liiteelemendid

•    Määrata kasutatud elementide tugevus- ja jäikusomadused

•    Anda hinnang kandekonstruktsioonide kandevõimele (nii elementide kui ka liidete) ning võimalike lisakoormuste rakendamise võimaluste kohta, arvestades ka olemasolevate seinte kandevõimet ja seisukorda.

•    Anda hinnang olemasolevate kandekonstruktsioonide ehitus-tehnilisele seisukorrale ning vajalikud tugevdus- ning asendamise soovitused.

•    Muinsuskaitse seisukohalt kontrollida olemasolevate sarikate seisund, milleks läbi torkida naaskliga sarikad külgedelt, et teada saada, kui paljud neist on seest kõdunenud. (Tihti on pealtnäha tugevad sarikad seest  pehmed, antud juhul on pööning hästi tuulutatav ja kandvad turvikud on heas seisus, sarikate pealispind on kaetud).

Hinnapakkumus tööde teostamiseks palun esitada 5. novembriks 2018 kella 14.00-ks meilile angeelika.parna@rakvere.ee .

Küsimuste korral palun pöörduda linnaarhitekt Angeelika Pärna poole +372 57502821 või angeelika.parna@rakvere.ee .

Pauluse kiriku mõõdistus

Pauluse kiriku pööningu fotod