Rakvere linnavalitsus kogunes täna hilisõhtul erakorralisele istungile

Pressiteade
12. märts 2020

Tulenevalt asjaolust, et maailma tervishoiuorganisatsioon WHO on väljakuulutanud koroonaviiruse COVID-19 pandeemia ja Terviseamet tõstis täna koroonaviiruse leviku riskihinnangut, kogunesid Rakvere linnajuhid täna hilisõhtul erakorralisele istungile.

Alates esmaspäevast, 16. märtsist on Vabariigi valitsuse otsusega kõik koolid kogu riigis suletud ja toimub distantsõpe. Ehkki Rakvere linna koolid on homme, 13. märtsil avatud, soovitab linnavalitsus võimalusel kõigil Rakvere linna koolide õpilastel koju jääda. Lasteaiad ja -hoiud jäävad esialgu siiski avatuks, aga juhul kui vanematel on võimalik laps koju jätta, palume seda kaaluda.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on linna juhtkond hoolega jälginud sündmuste käiku Eestis ja tegutsenud operatiivselt. „Kiidan meie allasutuste juhte, kes on hoolikalt järginud tervisekaitse juhiseid. Linnapeana palun veelkord suhtuda juhistesse ja piirangutesse väga tõsiselt, sest tegemist on välja kuulutatud pandeemiaga," märkis Varek.

Reede, 13. märtsi hommikul toimub Rakvere linnavalitsuses erakorraline koosolek, millest võtavad osa linna allasutuste juhid, koolide ja lasteaedade direktorid ja kriisikomisjoni liikmed, et arutada läbi ettevalmistused ja koostada juhised ning tegevusplaan haridusasutuste sulgemiseks alates 16. märtsist ja  tegevuste edasiseks korraldamiseks.

Õppekorralduse edasised otsused ja juhendid tulevad koolide poolt peale hommikust ja koolide juhtkondade koosolekuid.

Rakvere Linnavalitsusele teadaolevate andmete kohaselt ei ole Rakveres hetkel mitte ühtegi  COVID-19  nakatumise juhtu. Linnavalitsus soovitab kõikidel linlastel järgida Terviseameti juhiseid.

"Palume kindlasti säilitada rahu ja jätkata nii palju kui võimalik tavalist elu," lisas linnapea Triin Varek.

Triin Varek
Rakvere linnapea