Rakvere linnavalitsus arutas COVID-19 leviku tõkestamist

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
12. märts 2020

Arvestades asjaolu, et maailma tervishoiuorganisatsioon WHO on väljakuulutanud koroonaviiruse COVID-19 pandeemia ja Terviseamet hindab Eestis koroonaviiruse kohapealse piiratud leviku riski kõrgeks, toimus Rakvere linnavalitsuses täna erakorraline istung, kus arutati COVID-19 leviku tõkestamist.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul otsustati koosolekul teha Rakvere Linnavalitsusele ja linnavalitsuse hallatavatele asutustele ettepanek jätta ära riigisisesed ja välislähetused, ekskursioonid, kohtumised välisriikide esindajatega ning neid mitte kavandada.

„Samuti peavad asutuse juhid võtma tarvitusele meetmed juhuks, kui asutuse töötaja või tema perekonnaliikmed on viibinud viimase 14 päeva jooksul Terviseameti veebilehel toodud riskipiirkondades ning tagama, et kokkupuude teiste töötajatega oleks välditud või minimaalne. Võimalusel tuleb rakendada kaugtööd ja jälgida Terviseameti juhiseid," lisas linnapea.

Eelpool toodud meetmeid tuleb rakendada kuni uute juhiste andmiseni.

Terviseameti soovitusi seoses uue koroonaviiruse COVID-19 puhanguga:

• Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja sümptomitega inimestega kontaktist hoidumine.
  • Palaviku, köha või hingamisraskuste korral küsi nõu perearstilt või perearsti nõuandeliinilt 1220 ja maini, kui oled saabunud viimase 14 päeva jooksul riskipiirkonnast või oled kokku puutunud koroonaviirusesse haigestunuga.
  • Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida, võimalusel mitte minna tööle ega kooli ning selles vahemikus palaviku, köha või hingamisraskuse esinemisel võtta kohe ühendust arstiga. Riskipiirkondade kohta saad infot: www.terviseamet.ee/riskipiirkonnad
  • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Tavapäraselt kaasneb koroonaviirusega palavik, köha ja/või hingamisraskused ning see levib inimeselt inimesele piisknakkuse (köhimise ja aevastamise), samuti saastunud pindadel olevate pritsmete ja käte kaudu.
  • Ajakohase info koroonaviiruse kohta leiad aadressilt: www.koroonaviirus.ee

Triin Varek
Rakvere linnapea