Rakvere linnamalev alustab

Kolmapäeval, 13. juunil alustavad tööd Rakvere linnamaleva esimesed rühmad. Malev kestab 27. juulini.

Linnamaleva projektijuht on Riina Tobreluts, kes on varasemalt kahel aastal rühmajuhi ametit pidanud. "Seitsmes maleva rühmas on kokku 88 noort vanuses 13–19 eluaastat. Malev jaguneb linnasisesteks ja välirühmadeks. Linnasisesed rühmad tegelevad heakorratöödega (kõnniteede ja spordiplatside rohimine) ning välirühmad näiteks põllumajandustöödega," märgib Tobreluts.

Noorte tööpäevad algavad kell 9.00 ning kestavad 13.00ni, millele järgneb ühine lõuna ning ühised vaba aja tegevused. Kuna malevasse pürgivaid noori oli sel aastal väga palju, valiti tublimad välja CV ja motivatsioonikirja alusel.

Esmaspäeval, 11. juunil langesid tänavused malevlased linnavalitsuse õuel paremale põlvele, asetasid parema käe südamele ja andsid vande, et teevad tööd nii, et rahul on nii süda kui pangakonto.

Linnavalitsuse poolt tervitasid malevlasi linnapea Marko Torm ning abilinnapea Triin Varek. Linnapea palus noortel mõelda sellele, et meie linn on täpselt nii kaunis ja puhas, kui me selle ise teeme. Abilinnapea soovitas olla üksteisele head kamraadid ja abilised, sest koos on alati kergem ja lihtsam.