Rakvere linnale kingitud ajalooline margikogu jõuab näitusele

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
17.10.2019

Esmaspäeval, 21. oktoobril kell 17 avatakse Rakveres Rehbinderi majas marginäitus dr Sigurd Zillmanni ainulaadsest, 1918.–1940. aastate Eesti Vabariigi aegsest kogust, mille omanik tänavu suvel Rakvere linnale kinkis.

Saksamaal asuva Plöni maakonna ja Lääne-Viru maakonna ning hilisema Lütjenburgi ja Rakvere linnade sõpruse aluspanija Sigurd Zillmanni sõnul on albumis esimese Eesti Vabariigi aegsed margid, millest osa  väga väärtuslikud ja haruldased. „Ei ole paremat kohta kogu hoidmiseks kui sõprade eestlaste juures. Iga mark on kunstiteos, mis näitab ajaloolisi allikaid – näiteks isikuid, embleeme, maastikke, loomi ja ajaloolisi sündmusi," märkis Zillmann, kes hakkas marke koguma 1990. aastatel. Albumis on esindatud ka taasiseseisvunud Eesti margid.

Näitus on osa Rehbinderi muuseumi (sissepääs Õllepruuli tänav 4) haridusprogrammist, mille käigus saab külastaja ülevaate markide olulisusest ja ajaloost Eestis. Programmi lõpetuseks saab külastaja saata endale päris kirja (või joonistuse) päris margiga. Näitus jääb avatuks detsembri lõpuni.

Mari Knjazev
arendusspetsialist