Rakvere linna päevad tulevad taas – rikkaliku kava ja mitmete uuendustega

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
15.02.2019

Tänavused Rakvere linna päevad toimuvad 6.–10. juunini. Tegemist on  Rakvere suvise tippsündmuse ja nauditavate elamustega nii suurtele kui väikestele, mida külastab enam kui 18 000 inimest.

Linnapäevade korraldusjuhi, Rakvere Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul algasid ettevalmistused juba sügisel ja nüüdseks on põhiprogramm paigas. „Oodata on mitmeid uuendusi ja esmakordselt toimuvaid sündmusi, rahvusvahelist mõõduvõttu ja palju muud põnevat. Ja kuna 2019 on laulu- ja tantsupeoaasta, tähistame sündmust vääriliselt ka Rakveres," märgib Alte.

„Rahva seas armastatud Kreisilaat on tänavu üle mitme aasta jälle kahepäevane – laat saab teoks 8.–9. juunil ja üllatab oma uue asukohaga varjulisel Kastani puiesteel," räägib Alte tänavuste linnapäevade ühest suurimast uuendusest. Asukoha muutuse tingivad kevadel algavad Pika tänava renoveerimistööd. Registreerumine Kreisilaadal kauplemiseks algab Rakvere Kultuurikeskuse kodulehel 11. märtsil kell 10 ja lõpeb 20. mai südaööl.

6.–10. juunini avavad linlaste ja külaliste rõõmuks uksed mitmed külalislahked kodukohvikud. Kodukohvikute registreerimine algab Rakvere Kultuurikeskuse kodulehel 1. märtsil ja lõpeb 30. aprillil. Ootame rohket osavõttu.

Linnapäevade raames toimuvatest tähtsündmustest toob Alte esile esmakordselt korraldatava Eesti Saunafestivali, mis toimub 8.–9. juunil Rakvere keskväljakul. Festivali külastajate tarbeks köetakse Rakvere linnasüdames kuumaks pea 20 eriilmelist ja eri tüüpi sauna, lisaks püstitatakse festivalialale päevas enam kui 1000 saunalist teenindav üldsaun. Festivalil on ka lasteala, mis pakub põnevat tegevust noorimatele saunasõpradele.

6.–9. juunil avaneb avaneb kõigil huvilistel võimalus jälgida Ausambamäel (Koidula ja Võimla tänavate nurgal)  rahvusvahelise puuskulptuuride saagimise laagri tegevust, mis saab teoks koostöös Rakvere Ametikooliga ning toob Rakverre osavõtjaid Lätist, Leedust, Taanist ja loomulikult ka meie oma ametikoolist. Laagri raames valmivad muinasjutulised puuskulptuurid, mis kingitakse Rakvere lasteaedadele.

Toimub populaarne Põnnide paraad, mis on pikem kui kunagi varem. Spordisündmustest pakub kaasaelamist ekstreemspordivõistlus Rakvere Extreme Jam, rannavolle, trepijooks, jalgrattaorienteerumine, Rakvere Rammumees ja palju muud põnevat.

Kavas on rikkalik kultuuriprogramm, mis toob Rakverre Olav Ehala ja Lauri Liivi,  linna päevade peaesinejad Genka & Paul Oja koos live-bandiga ning Karl-Erik Taukar Bandi. Ühise kontserdi annavad Getter Jaani ja Rakvere Linnaorkester.

Linnapäevad kulmineeruvad 9. juunil toimuva Virumaa tantsupeoga Rakvere Spordikeskuses, mis toob Rakverre sadu rahvatantsijaid.

Rakvere linna päevad 2019 programmiga saab tutvuda www.rakvere.ee/linnapaevad või Facebook'i lehel.

Eve Alte
Ravere Kultuurikeskus